DVD ekranı

Blitz / Ölümcül Takip
Tiglon
Film: ***
Ekstralar: ***
IMDB notu: 6,1
Jason Statham kendisini belli bir karakter oynamaya öylesine sıkıştırdı ki her filminde aynı beklentiyi yaratır oldu. Hızlı konuşan, haşin, güçlü, gözleri fer fecir okuyan bir adam. Blitz malum, Statham filmlerinden daha nüanslı, senaryosu daha çok zeka içeriyor ve her oyuncu işini iyi yapıyor. Bir nevi Dirty Harry öyküsü bu. Kural tanımadığı için başı dertten kurtulmayan dedektif Brant, polisleri öldüren bir katilin peşine takılıyor.

Death And The Maiden / Ölüm Ve Bakire
Assanat
Film: ****
Ekstralar: Yok
IMDB notu: 7,2
Filme muhteşem kameraman Tonino Delli Colli loş, gölgeli kareleriyle damga vuruyor. Konu, tam gerilim: Diktatörlükten yeni çıkmış bir Latin Amerika ülkesinde, liberal bir avukatın karısı Paulina'nın okyanus kıyısındaki evine, fırtınalı bir gece, kocası bir yabancıyı getirir. Çok geçmeden kadın sesinden anlar ki, adam onun işkencecisidir. Kusursuza yakın bir Polanski işi. İyi seyirler.

After Sex / Yatak Sohbetİ
Dhome
Film: ****
Ekstralar: Yok
IMDB notu: 5,7
Seks, gerçekler ve yalanlar. Eric Amadio, sekiz çiftin seks sonrası konuşmalarını bir araya getirerek, sekiz paralel öykü üzerinden hayatı anlatıyor. Bu öyküde hetero ve eşcinsel ilişkiler de var; haz ve acı da yalan ve doğru da yüzleşme ve aldatma da var. Son yıllarda insanları en derinden, en güçlü ve en kırılgan anlarındayken yakalamayı deneyen film, zor bir işi başarıyor.
BİZE ULAŞIN