Aşk, iş ve eğlence buluta saklanıyor

Düğün fotoğrafları ve videoları fotoğrafları foto video bulutuna, sağlıkla ilgili raporları ve çekilen filmleri sağlık bulutuna saklayın. İstediğiniz zaman ulaşın istediğiniz kişilerle paylaşın. Bulut sizin bulutunuz.

Kaybeden ve unutanlar için mazaretler bitmez: "Bilgisayarımı evde unuttum, daha dün aldığım dizüstü bilgisayar arabamdan çalındı, sabit disk zarar gördü, USB'deki bilgiler uçtu gibi mazeretler kaybettiklerinizi geri getirmiyor. Her türlü mazaretin oluştuğu durumlarda bir daha geri gelmeyecek fotoğraflar, yazılar, ses kayıtları ve videolar sonsuza dek kaybolabilir. Küçük çocukları oyalamak için söylenen tekerlemelerden biridir: "Huu komşu komşu oğlun geldi mi? Geldi. Ne getirdi? İnci boncuk... Tekerlemenin sonu "inek nerede? Dağa kaçtı. Dağ nerede? "Yandı bitti kül oldu" şeklinde biter. Bu kaybedilenin ardından söylenen tekerleme gibidir. Genelde tekerlemeler işe yaramaz çocuklar ağlamaya başladığı konuyu hatırlar ve ağlamaya devam eder. Bilgiler kaybolduğunda ne arkadaşlarınıza ne sevdiklerinize bu tekerlemeyi söyleyerek kurtulamazsınız.

İŞİNİ SAĞLAMAAL
Şimdi işini sağlama almak isteyenler için her şey sanal bir buluta taşınıyor. Bulut teknolojisi diyerek işin içinden çıktığımız konunun altında yatan hızlı internet teknolojisi. Neredeyse bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun belleğinde tutar gibi sakladığınız bilgiler internette büyük depolama istasyonlarında tutuluyor. Üstelik her bir bilginin ne kadar değerli olduğu düşünülerek bu bilgilerin yedeğini alan her hangi güvenlik krizine karşı önlem alınıyor.

AŞKINIZIN TANIĞI BULUTLAR
Aşkınızın en büyük hatırası olan düğün videoları ve fotoğrafları bu bulutta kolayca saklanıp paylaşılabiliyor. Böylece çektiğiniz fotoğrafları veya videoları paylaşma ve saklama derdi ortadan kalkıyor. İşte fotoğraf ve video bulutunu sadece düğüne katılanlar değil, profesyonel fotoğrafçılar da kullanabilir. DVD'de çoğalt, formatta sorun çıksın dertleri bitiyor. Herkese istenilen formatta bu verilere ulaşma şansı sunulan profesyonel servislerin ortaya çıkması çok zaman almayacak.

BULUTA SAKLAMAK İÇİN 3 ÖNEMLİ NEDEN!
Daha güvenli saklanı yor
Buluta saklanan bilgiler kişisel olarak sizin alacağınız önlemlerden daha profesyonelce saklanıyor. Virüs ve hacker saldırılarına karşı koruma önlemi alınırken, bilgilerin sabit diskin arızalanması sonucu uçma riski ortadan kalkıyor.
Ulaşmak da ha kolay
Sınıf veya iş arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle video veya fotoğraf paylaşmak buluta saklayanlar için oldukça kolay. Her formatta indirme olanağı sunularak da bütün uyumluluk problemleri aşılabiliyor.

Kapasite derdi yok!
Bulut hizmeti veren şirketlerin sunduğu ücretsiz kapasite miktarı bile hergün artıyor. Üstelik kapasite geçici olarak artırılıp sonra yeniden normal duruma döndürülerek esnek depolama olanağı özellikle kurumsal kullanıcılaırn işine çok yarıyor.

BİZE ULAŞIN