Klima seçmenin püf noktaları

Klima seçmenin de püf noktaları var. Hazırladığımız püf noktaları okumadan klima almak için alışverişe çıkmayın

Klimalar artık lüks olmaktan çıkıp herkes için bir ihtiyaç haline geldi. Çünkü herkesin yaz aylarının kavurucu sıcaklarından kaçıp, serin ve derin bir nefes almaya ihtiyacı var. Eğer siz de artık bir klima almayı kafanıza koyduysanız size birkaç önerimiz olacak. Piyasada bulunan farklı özelliklere sahip klimalar arasından, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı seçmek için mutlaka dikkat edilmesi gereken kilit noktaları sıralıyoruz.

SATIŞ SONRASI DA HİZMET ALIN
Doğru klima seçimi, satın alma öncesi, teknik ekiplerce yapılan keşifle de yakından alakalı. Fakat konforunuzun sürekli olması için, satış sonrasında da sizlere yardımcı olacak teknik ekipler bulmakta fayda var. Çünkü klimaların bakımının her yıl yapılması gerekiyor. Uzman ekipler tarafından bakımı yapılmayan klimaların performansı düşer ve enerji tüketimi artar. Bu noktada, markaların satış sonrası hizmetler ekiplerinin önemi açığa çıkar.

FONKSİYONLAR ÖNEMLİ
Klimanızın, size yüksek seviyede konfor yaşatmasını istiyorsanız, dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta klimanızın fonksiyonlarıdır. Yeni nesil klimalarda, küf yok etme, hava temizleme, koku giderme ve anti alerjik filtreleme gibi sağlığınıza faydalı birçok fonksiyon var. Ayrıca yeni nesil klimalarda konforunuza yönelik fonksiyonlar da bulunuyor. Eğer aile bireyleriniz farklı sıcaklıklarda rahat ediyorsa, odayı bölümlere ayıran ve farklı sıcaklıklara sabitleyen klimalardan birini tercih edebilirsiniz. Ya da rahat ettiğiniz ısıyı hatırlayıp, otomatik olarak ayarlayan klimalardan birini de tercih edebilirsiniz.

ENERJİYİ VERİMLİ KULLANSIN
Tüm dünyada enerji talebinin artmasıyla, yüksek enerji tasaruflu klima sistemleri önem kazandı. İleri seviyede enerji tasarrufu sağlayan bu sistemler sayesinde kullanıcıların fatura korkusu da son buldu. Yeni geliştirilen Inverter Teknolojisi sayesinde, yeni nesil klimalar, istenilen sıcaklık ayarı ve dış hava şartlarına bağlı olarak yüksek enerji tasarrufu sağlanıyor. Klimalar, daha az güce ihtiyaç duyulduğunda elektrik tüketimini azaltıyor. Yeni nesil klimalarda 'bölge ayarı' yapmanız da mümkün. Bu ayar, odanın sağ, sol bölümlerini ya da tümünü seçmenize imkan tanıyor

DOĞRU HESAPLAYIN
Soğutulması ya da ısıtılması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu da önemlidir. Klimaların, ısıtma ve soğutma kapasiteleri binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi birçok parametreye bağlı. Bu parametrelerin hesaplanması da uzmanlara bırakılmalı. Ayrıca klimanın yeri de iyi belirlenmeli. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da klimanın büyüklüğüdür. Klima büyüklüğünün ortam ile uyumlu olmasına dikkat etmenizde yarar var.

SERİNLETİRKEN HAVAYI DA TEMİZLİYOR
Türkiye'de ilk kez satışa sunulan LG Prestige Inverter klimalar, en yeni nesil çevreci R410A gazını kullanıyor. Çok sessiz iç ve dış ünitelere sahip, minimum enerji harcayan, ihtiyaç azaldıkça kompresör kapasitesini kısabilen, havayı ısıtıp soğuturken aynı zamanda da ileri filtre teknolojileri ile ortamın havasını temizleyen bu klimalar, kullanıcılarına inverter teknolojisinin bütün ayrıcalıklarını yaşatıyor. LG Prestige Inverter serisi, özel dekorasyona sahip tüm evlerle uyum sağlayan ve otomatik olarak açılıp kapanan çok şık ön paneli ve gizli ekranı ile ayrıcalıklı tasarımı ile de dikkat çekiyor. 18 Ağustos'a kadar LG Econo Inverter serisinin 9.000 Btu/h modeli bin 600 TL. 12.000 Btu/h modeliyse bin 950 TL.

TASARIMLAR YENİ FERAHLIK AYNI
UFO, bu yaz yepyeni tasarımları ile sağlıklı serinlik sunmaya devam ediyor. Farklı üfleme seçenekleri, iyonizeri, soğuk buharı, salınımlı başlıkları, uzaktan kumandası, otomatik kapanma ve tercihe bağlı olarak kullanılabilen koku özelliğiyle rahat ve sağlıklı bir kullanım sağlayan UFO vantilatörlerin tasarımı da yenilendi. UFO vantilatörler sessizliği, şıklığı ve zarafeti evinize taşıdığı gibi, iyonizeriyle evinize canlılık ve ferahlık da veriyor.
BİZE ULAŞIN