Plaj erkekleri kaça ayrılır?

Plaj kadınlarını sınıflandırmıştık, bu sefer sıra adamlarda: "Oh, nihayet biz de meta olduk," diye sevinenler, sabah 11.00'de votka shot yapanlar, balık vitrininin önünde türlü ukalalık edenler, rüştünü ispat etmiş kızıyla su fantezisine doymayanlar, zıpkınsız nefes alamayanlar... Bereketli bir cins!

'YAŞASIN META OLDUK' DİYE SEVİNENLER:
Bunca zamandır erkeğin de kadına, kadının da kadına daha fazla bakar olmasına, güzelliğin kadın bedeni üstünden tariflenir olmasına, meğer kadınlardan çok bozulurlarmış. Meğer kadınların bu zorda kalma halini içten içten kıskanırlarmış. Vücutlarına yaptıkları onca yatırımın takdirini beklerlermiş. Murat Boz meselesi köpürüp köpürüp durulanmasın istiyorlar. "Erkek vücudu da meta oldu" haberlerini oku oku ezberliyorlar. Düğünde gelinden rol çalmak isteyen damat gibiler.

KIVANÇ TATLITUĞ - ÇAĞATAY ULUSOY BAKLAVACILARI:
Ne Atam'ın baklavalı süveterleri, ne Gaziantep'in her üç apartmanının birinin altında yer alan baklavacıları. Bu baklava müessesesi, önce Kıvanç Tatlıtuğ'la, derken Çağatay Ulusoy'la, bu yaz hiç olmadığı kadar çoklukta plaj erkeğiyle anılır oldu. Sporla, hapla baklavalanıyor, bedenlerini bir sanat eseri, bir yerleştirme gibi iftiharla taşıyorlar. Özellikle Çeşme beach'lerinde, mütemadi bir baklava teşhiri! Havuç dilimi!

MURAT BOZ'DAN GÜÇ ALANLAR:
Hep vardılar, güç kazandılar. "Bikinimin üstünü vereyim istersen!" latifesi eskiden bir nebze sinirlendirebiliyorsa, bu yaz hakim his başka: "Yahu o içine düştüğünüz Murat Boz'u gördünüz, bu kadarı herkeste olur!"

FARUK PEKER'İN PARMAK ARALARINI HATIRLATANLAR:
25 sene önce filan olmalı. O zamanlar magazin sayfalarının gediklisi olan Faruk Peker, parmaklarının arasını yakmaya çalışırdı. Ellerini pençe pençe yapıp canla başla uğraşırdı buna. Hâlâ takipçileri olduğunu duysa kim bilir ne sevinir! Yanık erkek iyi duruyor ama hırsla yanmaya çalışan erkek; hayır!

ADAM GİBİ ATLAYABİLEN VE ATLAYAMAYANLAR:
Geri kalan her şey aslında teferruat; plaj erkekleri temel olarak ikiye ayrılır: Atlayanlar ve atlayamayanlar. İyi atlayanlar ve iyi atlayamayanlar. Burnunu mu sıktı, koşup gelip şov yaptı ve fos mu çıktı, istediği kadar baklavalı olsun, ara sokak mahalle pastanesi baklavasıdır o, mide bozar. Rahat, pozsuz, kendiliğinden, iyi bir grafikle ve az su sıçratıp atlayan adam biraz göbekli mi, o göbek bir anda sıfırlanır. İyi atlayan bir adam, oyuna galip başlar.

PLAJI ER MEYDANI SANANLAR:
Yağlananlar, yanındaki kadına kendini yağlatanlar, her gün ayrı bir yağlı güreş müsabakasına hazırlananlar görüyoruz. Yüzüne ha bire nemlendirici sprey sıkanlar, dudağına koruyucu sürenler, tuzlu suyun yardımını az bulup yanınızda ponza taşı olup olmadığını soranlar... Erkeklerin kozmetiğe bu kadar düşkün, bakıma bu kadar meraklı hale gelmesi, taa 15 sene önce yaptığımız o 'metroseksüel' haberlerini içselleştirememişiz belli ki, tuhaf geliyor.

ÖĞLEDEN ÖNCE VOTKA SHOT'ÇILAR:
Herhalde başka bir saat çalışıyor içeride. Sabah 08.00 tavlacılarıyla 11:20'de votka shot atanlar arasında bir kardeşlik olmalı. Fakat 40 derece sıcakta, güneşin altında tek bir bira bile insanı duman ederken, votka üstü viskiye geçmek için de kişi, şuurunu aldırmış olmalı.

BİZE ULAŞIN