Dev partiye hazır mısınız?

İstanbullu elektronik müzikseverlerin dört gözle beklediği tarih, nihayet geldi çattı. Düzenlendiği tüm ülkelerde büyük ilgi gören Sensation, bugün Ataköy Atletizm Arena'da gerçekleştirilecek. Gecede house müziğin en önemli DJ'leri Mr. White, Dennis Ferrer, Fedde Le Grand & Deniz Koyu, Sunnery James & Ryan Marciano, Daniel Sanchez & Juan Sanchez sahne alacak. Üstelik Sensation partisinde müziğe görsellik, akrobasi, sahne şovları ve koreografi de eşlik edecek. Böylece 'Dünyanın En İyi Etkinliği' ödülünü dört yıl üst üste kazanan Sensation, Ataköy Atletizm Arena'yı herkesin beyazlar giydiği dev bir gece kulübüne dönüştürecek.

AMSTERDAM'DAN İTHAL
Eğlencenin başkenti Amsterdam'da 2000'den beri düzenlenen Sensation'ın açılışı, İstanbul'da da dünyadaki tüm Sensation'larda olduğu gibi Mr. White tarafından yapılacak. Alice Harikalar Diyarı'ndan esinlenilerek, teması 'Wicked Wonderland' olarak belirlenen parti, Alice'in hikayesini müzik, dans, koreografi ve görseller eşliğinde anlatacak. Eğer elektronik müzik tutkunuysanız, İstanbul'da düzenlenen ilk Sensation'ı kaçırdığınız için pişman olabilirsiniz. Etkinliğin saat 22.00'de başlaması bekleniyor.

ALEGRIA İÇİN SON SAATLER
Dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque du Soleil, yaklaşık iki haftadır en ünlü şovu Alegria'yı İstanbul'da sergiliyor. Bugün Ora Arena'da sahnelenecek Alegria, yarın ise son kez yine aynı mekanda İstanbullu izleyicilerle buluşacak. Sahne tasarımı, müzikleri, dansları, kostümleri ve makyajlarıyla, dünyanın en ünlü sahne şovlarından biri olan, 1994'ten bu yana sahnelenen Alegria, kendine has üslubu ile 'kuşaklar arasındaki çatışmayı' anlatıyor. Bugün ORA Arena'da iki şov var. İlki saat 16.00'da, ikincisi ise 20.00'de başlayacak. Yarın ise şovlar 13.00 ve 17.00'de

ŞİMDİ'SWING ' ZAMANI
Akbank Caz Festivali kapsamında bu akşam Babylon'da iki önemli konser var. Fransa'nın Bordeaux şehrinden Smokey Joe ve Paris'ten The Kid, konseri izlemeye gelenleri 1930'ların Chicago'suna götürecek. İkilinin özelliği hip hop, elektro ve swing'i birleştirerek izleyicilerini coşturması. Smokey Joe ve The Kid'in performansı saat 20.30'da başlayacak. Ardından ise electro swing dans grubu Swing Zazou, saat 24.00'de sahne alacak. 1930'lı yıllara damgasını vuran swingden vazgeçemeyenler acele etsin.

SARI AY'I İZLEMEDEN OLMAZ
Her oyunu ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran, alternatif tiyatronun en başarılı temsilcilerinden DOT'un yeni sezon oyunlarından Sarı Ay, temsillerine devam ediyor. David Greig'in yazdığı, Pınar Töre'nin yönettiği ve Gizem Erdem, İbrahim Selim, Kaan Turgut, Su Olgaç ile Ayşecan Tatari'nin rol aldığı oyun, bugün de DOT'un Maçka G-Mall'daki salonunda sahnelenecek. İletişim ve rezervasyon için: 0 (212) 232 48 28

NEŞET GÜNAL SERGİSİ BAŞLADI
İş Sanat Kibele Galerisi, yeni sezonu Türk resminin büyük ustalarından Neşet Günal'ın retrospektif sergisi ile açtı. Figüratif resim sanatının Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden biri olan Neşet Günal'ın 1946'dan 2001'e kadar ürettiği eserlerin yer aldığı sergi, 1 Aralık'a kadar görülebilir. İş Sanat'ın yeni sezon için hazırladığı etkinliklerin biletleri ise 8 Ekim'de satışa sunuldu. Hatırlatmakta fayda var.

ADREAS SAAG İSTANBUL'DA
Bugünün dikkat çeken konserlerinden bir diğerinde, İskandinav müziğinin parlayan yıldızlarından Adreas Saag sahne alacak. Icebarist Club & Lounge'da düzenlenecek konser saat 22.30'da başlayacak. Konserin biletlerini 34 TL'den bulmak hâlâ mümkün.

BİZE ULAŞIN