DVD ekranı

Prometheus
(Tiglon)
Film: *** Ekstralar: *** IMDB notu: 7,3
Sinema tarihinde pek az filmin ilk beş dakikası, o muhteşem Alien'ınkine yaklaşabilir. Ridley Scott yıllar sonra klasiği ziyaret ediyor. Amacı Alien öncesine el atmak mı? Karmaşık ve görsel olarak büyüleyici bu filmdeki temadan böyle bir niyeti okumak mümkün. Fassbender, Theron, Alba ve Rapace'nin güçlü imajlarla beslediği serüvende hem çok yeni unsurlar var hem de eski sahnelerin daha kışkırtıcı versiyonları. Devamını özleten bir çalışma.

Beıng Flynn (Flynn Olmak)
(Assanat )
Film: **** Ekstralar: Yok IMDB notu: 6,4
Robert De Niro'nun son yıllarda hayli gelgitli filmlerde oynadığı herkesin malumu. Bazılarını (Fokkers) sadece para için yapıyor, ama ne zaman eski De Niro'ya geri dönse, büyük haz alıyoruz. Bu, son dönemine damgasını vuracak bir öykü. Babası Jonathan'ın küçükken terk ettiği, annesinin de bu yüzden intihar ettiğini anladığımız Nick, yıllar yıllar sonra, hayatla boğuşurken, baba birden ortaya çıkar. Hayır, o klasik 'baba-oğul yeniden kavuştu' tarzı filmler gibi değil bu. Hayatın dibinden, iki büyük aktörün demir gibi döverek döktüğü iki karakterin gerçek efsanesi.

Boardwalk Empıre - Sezon II
(Tiglon)
Film: ***** Ekstralar: *** IMDB notu: 8,7

ABD'deki alkol yasağı döneminde mafyanın alıp yürümesini muazzam bir stilizasyon ve ipnotize edici bir koreografiyle, ağır ağır anlatan dizi, Baba sonrasında başımıza gelen en kaliteli 'organize işler' çalışması. 1920'lerin başında Atlantic City'nin mali işlerine bakan Nucky Thompson'un işlerin başında kalma mücadelesi, bu sezonda sert hesaplaşmalara, yeni ittifaklara ve kanlı sonuçlara yol açıyor. Bol entrika, çift hayatlar, sırlar ve riskler, kurnaz kadınlar; Yahudi, İrlanda ve İtalyan mafyaları... Şimdiden klasikleşen diziyi kaçırmayın.

BİZE ULAŞIN