Çikolatalı pizza artık Ataşehir'de

Ataşehir, İstanbul'un gastronomi konusunda en iddialı semtlerinden biri olmaya aday. Rezidans sayısının ve genç nüfusun çokluğu, kafe ve restoranlar için bölgeyi cazibe merkezi haline getiriyor. Ev yemekleri yapan yerlerden tutun da meyhanelere, bardan pub'a Ataşehir'de her türlü zevke hitap eden mekan bulmak mümkün. Son olarak Nişantaşı'nın popüler İtalyan restoranı PiPa da burada şube açtı. Ataşehir Hillside City Club Trio'nun içinde açılan şube, Nişantaşı'ndan farklı olarak kahvaltı servisiyle başlıyor, saat 10.00-01.00 arasında hizmet veriyor. Ayrıca burada 'PiPa drinks' (PiPa içecekleri) konsepti de var. Yani özel bar ve değişik kokteyller. DJ Utku Yıldırım'ın seçtiği müzikler eşliğinde bazı geceler eğlence gece 02.00'ye kadar devam ediyor. Menüsü Nişantaşı'ndakiyle aynı. Izgara pizzalar, buranın da en sevilenleri arasında. Pizza siparişinde masaya ekmek gelmiyor. Ama salata ya da diğer yemeklerden isterseniz, parmesanlı ekmek kaya tuzuyla geliyor. Şarküteri tabağı, salata çeşitleri ve makarnayla risottolar da menüdeki yerini almış. Başlangıçlar arasında ızgara kuşkonmaz dikkat çekiyor. Üzerinde scarmorza peyniri ve siyah trüf mantarıyla servis ediliyor. PiPa'nın en sembol lezzeti, çikolatalı pizzası. Üzerinde fındıklarla, pizza tahtasında servis ediliyor.

ŞEFİN TAVSİYESİNİ İSTEYİN
Napoli doğumlu, ödüllü şef Enzo Carbone PiPa'nın kurucu ortaklarından ve mutfak direktörü. Onun ve executive şef Marco Russo'nun yaratıcılığını konuşturduğu menüde Napolitan odun-fırın pizzaları dikkat çekiyor. Eğer denk gelirseniz, bizzat şeften yemek tavsiyesi alabilirsiniz. Makarna sevenlere gnocchi ya da karides, porçini mantarı ve midyeyle hazırlanan pappardelle yememizi tavsiye ediyor. PiPa'nın en iyi tarafı evlere servis hizmetinin de olması. Müzikleri Utku Yıldırım'a emanet. Pazartesi, salı, çarşamba funk, disko ve nudisko, perşembe hip-hop, cuma funk ve house, cumartesi ise 80'ler 90'lar günü.

NİŞANTAŞI'NDA ÖZEL MENÜLER
PiPa'nın Nişantaşı subesiyle ilgili de biraz bilgi vereyim. Nişantaşı'nda saat 12.00-15.00 arasında 'power lunch' menü uygulaması başladı. İki farklı menüden birinin fiyatı 30, diğerininkiyse 38 TL. Buna bir kadeh içki ya da meşrubat da dahil. Saat 17.00-20.00 arasındaysa happy hour başlıyor. Bu kış birçok mekan happy hour konseptini başlatıyor. PiPa'da özel ev yapımı votka ve atıştırmalıklar ikram ediliyor. Tel: (0216) 324 15 52

BİZE ULAŞIN