DVD ekranı

One for the Money Aşk ve Para
(Assanat )
Film: *** Ekstralar: Yok IMD B notu: 5,1
Grey's Anatomy ile tanıyıp sevdiğimiz Katherine Heigl, kadınlarda şimdiki zamanlarda pek bulunmayan özelliği ile umut ışıklarını yakmıştı. Beden dili, konuşma tarzı, tebessümü ile komedi filmlerindeki boşlukları dolduracak gibi görünmekteydi. Diziden vınlayıp sinemaya daldı, ama hâlâ onun gücünü dünya âleme tanıtacak bir senaryo daha çıkmadı. Bizimki bu arada ortalama ve az üstü filmlerde oynamaya devam ediyor. Bu da onlardan biri: İşsiz Stephanie Plum rolünde, bir kefalet tahsisatı ajanı olarak, eski sevgilisinin peşine takılıyor. Biz de fazla sıkılmadan ona takılıyoruz.

ChIcken wIth Plums / Azrail'i Beklerken
(Tiglon )
Film: **** Ekstralar: ** IMD B notu: 7,1
Böyle filmler, derler ya, ayda yılda bir gelir. Persepolis'in yönetmeni Marjane Satrapi'nin muhteşem bir lirizmle örülü bu filmi de 2011 Venedik Film Festivali'nden nedense sessizce geçti, ama Abu Dabi'de büyük ödülü aldı fakat çok azımız duydu tabii. 1950'lerin sonunda, İran'ın şanlı kemancısı Nasır Ali, karısı kemanını kırınca derin melankoliye saplanır ve ölmek üzere odasına kapanır. Onun son haftasını izleriz. Neden ölmek ister? Geri dönüşler, şiirsel görüntüler arasından, âşık olduğu kadın anlaşılır: Irane'dir adı. Azrail'i bekleyiş öyküsü, hiçbirimizi kayıtsız bırakamaz.

CItIzen Gangster / EdwIn Boyd
(D Home )
Film: *** Ekstralar: Yok IMD B notu: 5,7

Nathan Morlando'nun filmi, Michael Mann'ın Public Enemies'i gibi; hem dönem, hem tiplemeler, hem gerçek öykü bağı hem de temposuyla. ABD değil ama Kanada sahne. 2. Dünya Savaşı gazisi olarak Toronto'ya dönen yakışıklı Eddie, gördüğü muameleden hoşlanmaz; hem soygunculuk yapmak hem de bir şekilde Hollywood'a giden yolu aralamak ister. Böylece, gösterişli, şaşırtıcı bir banka soygunları dizisi başlar, bu arada Edwin'in kendini beğenmişliği artar ve finale yaklaşılır. Çizgi üstü bir organize iş filmi; izlenesi.

BİZE ULAŞIN