Sezonun en iyi 4 parçasına 3 farklı alternatif

Pelerin, deri pantolon, uzun kalem etek ve büyük beden palto, bu sezon gardıroplarda yerini alması gereken dört anahtar parça. "Bu parçaları nasıl kullanacağım?" gibi bir sorunuz olmasın diye, sizin için bir kombin rehberi hazırladık. İşte sezonda her tarzı taşıyabilecek, gardırobunuzdaki kıyafetlerle mucizeler yaratabilecek parçalar ve alternatifli kombinleri

OFİSE ŞIK BİR DOKUNUŞ
Belli bir çizgide kodlanmış bir parçaya alternatif kullanım alanları yaratmak ustalık ister; ama büyük beden bir ceket ya da paltonun beline takılacak ince bir kemer onu salaş görüntüden çıkarıp, ofisten geceye devam edebilecek bir şıklığa kavuşturabilir. Büyük beden ceketinizi, kalem etekler ve ince topuklu stilettolarla kullanmaya çekinmeyin, ortaya çıkacak sonuçtan memnun kalacaksınız.

HEM ŞEHİRLİ, HEM RAHAT
İşte size hafta sonu kaçamakları için eşsiz bir kombin; sigaret pantolonlar, balıkçı yaka kazaklar ve loafer ayakkabılar, büyük beden paltolarla kombinlendiğinde ortaya hem şık, hem rahat hem de yenilikçi bir görüntü çıkıyor. Bu şehirli görüntü, sonbahar-kış boyunca sizi kurtaracak, alternatif takılarla kullanıldığında ofiste bile rahatça kullanılabilir.

BÜYÜK BEDENİN DOĞASINA UYGUN
Büyük beden ceket ve paltoların en rahat kullanılacağı kombin, tabii ki onlar gibi salaş parçalarla yapılanlar olur. Sezonun olmazsa olmazlarından bilekli spor ayakkabılar, kalın kazaklar veya salaş bir elbise, sizi hem rahat hem de dikkat çekici hale getirecek.

DERİYE RENK TAKVİYESİ
Deri pantolonu, rahat ve kullanışlı bir kombinle kullanmak istiyorsanız, bu sert hatlı parçaya renk katmalısınız. Rahatlığınızı ikiye katlamak için loafer tarzı topuksuz alternatiflere yönelmek doğru olacak.

BAŞTAN AŞAĞI DERİ
Sezonun en belirgin trendlerinden biri olan baştan aşağıya deri kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, renklerin uyumu. Önerimiz tek renk üzerine yoğunlaşmanız. Tepeden tırnağa deri kullandığınızda tarzınızın iddialı olacağını unutmayın, bu yüzden topuklu ayakkabı kullanmalısınız. Derinin iddiasını kırmak içinse metal aksesuvarlar kullanabilirsiniz.

DERİ İLE PARKA UYUMU
Sezonun öne çıkan trendi olan deri pantolonunuzu günlük hayata adapte etmek istiyorsanız, doğal, yumuşak tonlar ve dokulardan yardım almalısınız. Artık 'zamansız'lar listesine giren parka, deri pantolonla kombinlenecek en iyi alternatif. Derinin isyankar ruhunu kaybetmemek ve modanın ruhundan uzaklaşmamak için toprak tonlarında ve yün gibi yumuşak dokulu bir kazak, triko ya da sweatshirt ile kullanabilirsiniz. Kıyafetinizi dikkat çekici aksesuvarlarla tamamlamayı unutmayın. Bu kombini günlük hayattan geceye taşımak isteyenler, ayakkabı seçimlerinde biraz daha iddialı bir modele yönelebilir.

MODERN VE MİMARİ GÖRÜNTÜ
Mimari yapılara gönderme yapan kesimler, bu kış en çok ceketlerde karşımıza çıkıyor. Uzun kalem etekleri, modern ve alternatif kesimli modellerle kullandığınızda, kendinizden beklemeyeceğiniz kadar iddialı bir görüntüye kavuşmanız mümkün. Yeter ki orantıyı iyi ayarlayın. Uzun bir eteği, yine uzun bir ceketle tamamlamak yerine, kullandığınız üst parçanın en fazla belde bitmesine dikkat edin. Aksi takdirde görüntünüz estetik çekiciliğini kaybedebilir.

EN KADINSI SİLÜET
2012 kış sezonunun en feminen parçası hiç şüphesiz yüksek belli, dizin biraz altında biten kalem formlu etekler. Bel vurgusu çok dikkat çeken bu modeli, daha da oturaklı ve kadınsı hale getirmek için bir gömlek, bir de doğru bağlanmış bir fular yeterli. Yüksek topuklularla kullanıldığında etkisini kat kat arttıran uzun kalem etekler, her gardırobun olmazsa olmazı.

ASKERİ ŞIKLIK
Sezonun ana temalarından biri olan askeri görüntü, uzun kalem etekle birleştirildiğinde, kullanana feminen bir şıklık kazanıyor. Askeri temayı, deriler, kalın dokulu kumaşlar ve kesinlikle keskin hatlı parçalarla kullanmak gerekiyor. Bilekte biten botlar ve düz formu bozmak için bele vurgu yapan, ince kemerler görüntüyü desteklemek için bire bir.

GÜNDÜZ ŞİFRESİ:
Pelerini günlük hayata dahil etmek konusunda kafanızda soru işaretleri olması normal. Fakat tüm negatif inançların aksine, pelerin ofiste, öğlen yemeğinde ya da akşamüzeri çayında, geleneksel bir palto kadar rahat kullanılabilecek bir parça. Yeter ki bu parçayla pelerinin ruhuna uyan derli toplu kıyafetler kullanın. Örneğin dar paça pantolonlar, vücuda oturan kazaklar ve loafer(lar, pelerini gündüze uygulamak için en uygun alternatiflerden.

GÜNDÜZDEN GECEYE
Kalem etekler, lale kesim etekler ve bunlara uygun tweed kumaşlar, bu kış fazlasıyla kullandığımız model ve dokular. Bu etekler, hem gündüz ofise hem de akşam davete kullanılabiliyor. Bu iddialı iddiasız parçaları bir de pelerinle kombinlediğinizde, hem ezber bozmuş hem de yaratıcılığınızı konuşturmuş oluyorsunuz. Unutmayın, pelerinler geleneksel olarak etekle kullanılmak için yaratıldı, klişelerin klişe olmasının bir nedeni var.

GELENEKSEL SEKSAPEL
Pelerin, bu kış gardırobunuzdaki parçalarla rahatlıkla kullanabileceğiniz bir parça olacak. Pelerinin doğasında bulunan gizem ve zarafeti ön plana çıkarmak için renk seçimi ve detaylara yoğunlaşmak gerekiyor. Yere kadar uzanan siyah bir pelerini, siyah sigaret pantolon ve dantelli bir bluzla kullanın, ortaya mucizeler çıkacak.

HAKAN ÖZTÜRK: ŞIKLIK İÇİN ÇOK PARA GEREKMEZ
"İyi kombin yapmak için derin bir moda bilgisine sahip olmak gerekmiyor. Doğru giyinmek için öncelikle kendi bedeninizi tanımanız önemli. Böylece kıyafetlerle bedeninizde eksik olan yönleri kapatabilir, güzel olan yönlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bedeninizi tanımaktan kastım, saç renginden kişinin kilosuna, beden orantısından ten rengine kadar pek çok unsuru kapsıyor. Bunların dışında, kişinin yaşam şekli, gün içinde en çok nerede mesai harcadığı da çok önemli. Stil sahibi olmak ve şık giyinmek için çok büyük paralar harcamak gerektiği de yanlış. Moda ve alışveriş sektörü, farklı bütçeler için sınırsız alternatifler sunuyor. Doğru alternatifleri bulmak için ufak araştırmalar yapmak ve kişinin vücudunu iyi tanıması, şıklık yolunda en doğru başlangıç"

BİZE ULAŞIN