Hayatı hesap kitap yapmadan yaşıyorum

Kayıp Şehir dizisinin İrfan'ı İlker Kaleli, tek dizilik şöhretlerden olmayacak gibi görünüyor. Yeni bir filmde oynayacak olan Kaleli, önümüzdeki sezon bir diziyle de ekranda olacak. Kaleli,"Aklımdaki son şey şan şöhret," diyor

Cumartesi 25.05.2013
Son Güncelleme: Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Her sezon yeni diziler yoluyla yeni yüzlerle tanışıyoruz. Bunlardan bazılarının ömrü uzun, bazılarının ki tek dizilik oluyor. Düşünsenize geçtiğimiz dönem yayınlanan dizileri ve yeni isimleri... O isimlerden biri de Kayıp Şehir dizisiyle hayatımıza giren İlker Kaleli. Kaleli, geçtiğimiz sezon hayatımıza girdi ama uzun süre kalacağa benziyor. Yeni sezonda henüz ismini açıklamak istemediği bir diziye başlayacak olan Kaleli, yazın da bir film de rol alacak. Biz de Kaleli'yi yakından tanıyalım istedik.
- Nasıl bir aileydi sizinki?
- Benim anneanem Alman, dedem Türk. Dedem biliminsanıydı Almanya'ya burslu okumaya gitmiş. Anneannemle tanışıp, evlenmiş Türkiye'ye getirmiş. Annem ve dayımı Alman ekolüyle yetiştirmişler. Baba tarafım Van'lı. Farkıl kültürler benim karakterimde mevcut. Benim çocukluğum biraz ilginçti. Çok da izole büyümedim ben. Boşanmış aile çocuğu olduğum için 13 yaşımdan beri tek başıma varolmaya çalışıyorum. 17 yaşımdan beri yalnız yaşıyorum.
- Kayıp Şehir bitti, şimdi ne olacak sizin hayatınızda?
- Bir sinema filminde rol alacağım. Temmuz'da çekimlerine başlanacak. Altı yıldır birbirini görmemiş eski sevgililerin bir gecede başlarından geçenler anlatılıyor. Ozan Açıktan'ın yöneteceği bir film. Nehir Erdoğan ve Tardu Flordun da bu projede yer alıyor. Şu an ki duruma bakılırsa yeni sezon bir dizide de oynayacağım. Bu arada BBC Radio 4 için bir radyo oyununda yer aldım.
- Dört yıl Londra'da yaşamışsınız. Geri dönme niyetiniz var mı?
- Hayat tarzımı, nerede olacağımı işim belirliyor.

İlgi bana değil, karaktere
- Hoş bir adamsınız ama bir dizide oynayınca o hoşluk kadın gözünde daha da ulaşılmaz bir hal alır. Bu sizin egonuzu okşadı mı?
- İlk bunlar olmaya başladığında ilginç geldi hoşuma gitti. Ama bu popülarite denen mesele bir oyuncuya çok ciddi zarar verebilecek bir şey. Buna kapılmamak lazım, ayakların yere sağlam basması çok önemli. Bana gösterilen ilginin bana değil oynadığım karaktere gösterildiğini biliyorum. Zaten aklımdaki son şey şan, şöhret.