Balık etliler için bu yaz daha hafif geçecek

Bu sezon moda dolgun hatlı kadınları unutmadı. Üstelik pekçok hazır giyim markası özel koleksiyonlar hazırladı. Elbiseler, skinny pantolonlar ve kalem etekler çok moda

Konu kilo olunca modanın fazlasıyla sert olduğu düşünülebilir. Nihayetinde moda endüstrisinin en büyük silahı elbiseleri tel askılardan bile güzel taşıyan sıfır beden modeller. Fakat 1950'li yılların silüetleri, rock şıklığıyla birleşince, bir de kendimize örnek alacağımız birkaç kilolu ünlü olunca oyunun kuralları değişmeye başladı. Bu sezon etine dolgun kadınların dönemi yaşanıyor. Kalçalar kalem eteklerin altından belirginleşiyor, göğüs dekolteleri elbiselerde öne çıkıyor. Rock şıklığı akımıyla birlikte uzayan motorcu yelek ve ceketler memnun olunmayan bölgeleri kapatmak için ideal oluyor. Skinny adı verilen ve kalça da dahil olmak üzere bacakları sıkı sıkıya saran pantolonlar bile akıllı materyaller ve yeni dikiş teknikleriyle 50 bedene (XX Large) kadar çıkabiliyor. Moda eksperlerinin artık 34 beden kadınların bile gardırobuna dahil etmesini önerdikleri korseler de tüm bu modellerin havasını baştan aşağıya değiştiriyor. Yaz aylarına da uygun olması için sıkmayan incecik kumaşlardan üretilen korseler tüm vücudu toplamakla kalmıyor, basen, kalça ve göbek bölümünü yukarıya da kaldırıyor. Yaz geldi hevesiyle rejime girmek yerine, bu yaz beden tipine uygun, doğru kesimli kıyafetlere yatırım yapma zamanı. İşte dolgun hatlı kadınlar için ilkbahar-yaz ayının silüetleri.

DARACIK VE SEKSİ
Çırpı bacakları olduğundan da ince gösteren dar paçalı jean'ler uzunca bir süredir pek çok mecrada dolgun hatlı kadınlara giydiriliyor. Kalça ve bacak bölgenizi bol ve kalın pantolonlarla olduğundan da kalınlaştırmak yerine dar paçalara yönelebilirsiniz. Bu sezon büyük beden ürün satan pek çok markada 'skinny' pantolonlar bulmak mümkün. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsur jean'in ince denim kumaşından yapılmış olması ve kumaşın kendini tekrar toparlama kabiliyeti olmalı.

ETEKLER FORA
Bu yaz dolgun kadınlar elbiselerin yanı sıra bolca etek giyecekler. Modelde tek bir sınırlama var; diz üstünü gösteren mini modellerden olduğunca kaçınmak. Bunun dışında kalem etekler de, bacakları olduğundan çok daha ince gösteren şık modelli kloş bir etek de şık alternatifler arasında. Oturaklı modelleri daha spor bir havaya sokmak isterseniz jean ceketler ve uzun motorcu montlarıyla yaptığınız kombini tamamlayabilirsiniz.

ELBİSELER DOLGUN KADINDA GÜZEL
Bu sezon vücut tipinize uygun elbise bulmak için çok uygun bir zaman. İster belden büzgülü, ister vücuda tam oturan ya da dizde biten klasik kesimli bir model seçebilirsiniz. Yumuşak kumaşlı elbiselerin üzerinde desen olması ilgiyi silüetinizin üzerinden alacaktır. Korseyle kullanacağınız düz modellerde koyu renkler yerine canlı tonları tercih edebilirsiniz. 'Olmaz' demeyin, bu yaz yenilikleri deneme zamanı.
BİZE ULAŞIN