Kaldırımdan podyuma

Dünyaca ünlü Fransız modacı Jean Paul Gaultier'nin 40 yıllık tasarımlarının yer aldığı sergide Madonna'nın kostümleri de var

Londra'da bulunan Barbican Centre, dünyanın en ünlü modacılarından Jean Paul Gaultier'yi ağırlıyor. Uzun süredir merakla beklenen 'Jean Paul Gaultier'nin Moda Dünyası: Kaldırımdan Podyuma' (The Fashion World of Jean Paul Gaultier From the Sidewalk to the Catwalk) adlı sergi, geçen hafta başladı. İngiliz basınının büyük ilgi gösterdiği sergi, geçtiğimiz yılın sonunda da New York'taki Brooklyn Müzesi'nde moda severlerle buluşmuştu. Sergide, moda dünyasında 40 yılı geride bırakan efsane modacı Gaultier'nin 70'li yıllardan bu yana tasarladığı 160'ın üzerinde tasarımı yer alıyor. Sergilenen tasarımlar arasında Madonna'nın 1990'daki konser turnesinde giydiği ikonik büstiyer de var, İspanyol yönetmen Pedro Almodovar'ın filmleri için hazırlanan kostümler de... Oldukça kapsamlı hazırlanan sergide kullanılan cansız mankenler, mekanı daha da ilgi çekici kılıyor. Projeksiyonlar aracılığıyla interaktif yüzlere sahip olan cansız mankenler konuşuyor, göz kırpıyor. Sergiye gelenler tasarımların dışında defile, konser ve filmlere ait görüntüleri de izleyebiliyor. Ziyaretçileri Gaultier'nin dünyasında yolculuğa çıkartan bu çarpıcı sergi, 25 Ağustos'a kadar açık olacak.

SOHO'DA ALTERNATİF EĞLENCE
Paskalya tatilinden dolayı düzenlenen özel etkinlikler nedeniyle bu hafta sonu Londralılar için çok hareketli geçecek. Şehirde yiyecek festivallerinden yumurta avı yarışmalarına kadar her yaşa hitap edecek çok sayıda etkinlik var. Geleneksel kutlamalardan kaçanlar da bugün soluğu Soho'da alacak. Berwick Street geçen yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara unutulmaz bir gün sunuyor. Plakçılar ve giyim mağazalarından dolayı her zaman çok kalabalık olan Berwick Street, Londra'nın en renkli caddelerinden biri. Sokağa kurulacak sahnede gün boyunca farklı sanatçılar performanslarını sergileyek. Caddenin üzerindeki giyim mağazalarından indirimli alışveriş yapmanın mümkün olduğu etkinliğin en heyecan verici yanı da sınırlı sayıda basılan özel plakların satılması olacak.
BİZE ULAŞIN