Şöhreti ciddiye almıyor ama milyonlar kazanıyorlar

Bir dönemin süper modelleri ile onların şatafatlı ve lüks içindeki yaşamları geride kaldı. Podyumlara ve moda dünyasına son bir yıldır 1990'ların ortasında doğmuş olan ve şöhretlerini pek de ciddiye almayan, istedikleri gibi giyinen bu beş kağıt bebek yön veriyor

Şöhreti ciddiye almıyor ama milyonlar kazanıyorlar
Podyumları ve Hollywood magazin haberlerini ne kadar takip ediyorsunuz bilmiyoruz ama son bir yılımız bu beş kadının haberlerini okuyarak geçti. Şimdiden Gisele Bündchen, Kate Moss ve Alessandra Ambrosio'yu tahtından indirecekleri konuşulan bu beş genç mankenin ortak özelliği 1990'ların ortasında doğmuş olmaları. Modanın bu kadar içinde olmalarına rağmen, marka bağımlılıkları ve stil takıntıları yok. Çoğu darmadağınık sokak kıyafetleriyle ve yatarken giydikleri pijamalarla rahatlıkla moda dünyasının en önemli isimlerinin yer aldığı davetlere gidebiliyor. Spor konusunda bir önceki nesil kadar takıntılı değiller. Her gün pilates yaparken çekilen fotoğraflarını Instagram'a yüklemiyorlar. Mankenliği pek ciddiye almıyorlar ve podyumda kusursuzca yürüdükten sonra sabaha kadar eğleniyorlar. İşte size mankenler üzerinde bildiğiniz her şeyi değiştiren beş güzel kadın:

GIGI HADID

Biz onu Gigi ismiyle tanıyoruz. Gigi ya da gerçek ismiyle Jelena Noura Hadid, müteahhit Mohammed Hadid ile Hollandalı iç dekorasyon danışmanı Yolanda Foster'ın kızı. İki yaşında Guess markasının bebek koleksiyonunun yüzü olan 1995 doğumlu Hadid, podyumların en çok kazanan ve en popüler isimlerinden biri. Varlıklı ve sosyetik bir ailenin kızı olan Gigi 17 yaşından beri New York'ta yaşıyor. Tom Ford'un en sevdiği mankenlerden biri olan Gigi'nin popülaritesi arkadaş çevresi, cool stili ve Avustralyalı yakışıklı şarkıcı Cody Simpson ile yaşadığı aşk da çok etkili.

KENDALL JENNER

Ablası Kim Kardashian nedeniyle dünyada onu tanımayan insan kalmadı gibi. 1995 doğumlu Jenner, ilkokul yıllarından bu yana Keeping Up with the Kardashians isimli televizyon programında yer alıyor. Ailesinin tanıdığı ünlü tasarımcıların defilelerinde boy gösteren Jenner, Forever 21 markası için podyuma çıktığında henüz 14 yaşındaydı. Giles Deacon, Marc Jacobs, Givenchy ve Chanel defilelerinin aranılan isimlerinden olan Jenner, mankenlikte istediği başarıyı yakaladıktan sonra oyunculuğa yönelebileceğini söylüyor.

SUKI WATERHOUSE

1992 doğumlu Suki Waterhouse, Hollywood'un en popüler isimlerinden biri olan Bradley Cooper ile yaşadığı aşkla tüm dünyanın dikkatini çekti. Burberry markasının ve Prada'nın marka yüzü olan Waterhouse, farklı giyim tarzı nedeniyle podyumların en farklı mankenleri arasında yer alıyor. Mankenliğin ardından oyunculuk yapacağını söyleyen genç model, popüler arkadaş çevresi sayesinde sık sık magazin basınında da yer alıyor.

CARA DELEVINGNE
İngiliz sosyetik ve aristokrat bir ailenin kızı olan 1992 doğumlu Cara Delevingne, Karl Lagerfeld'in ilham perileri arasında yer alıyor. Ablası Poppy Delevingne'in ardından modellik dünyasına adım atan Cara, ablasından çok daha başarılı ve popüler olmayı başardı. Victoria's Secret defilesine çıkan Delevingne'in vaftiz babasının Vogue, Glamour, The New Yorker, Allure ve GQ gibi önemli yayınları bünyesinde barındıran Conde Nast'ın yönetim kurulu üyelerinden biri olması da popülerliğinde etkili oldu. geçtiğimiz yıl 3.5 milyon dolar kazanan Delevingne, Forbes'un en çok kazanan mankenler listesinde yer alıyor.

JOURDAN DUNN

1990 doğumlu Jourdan Dunn, geçtiğimiz yıl 4 milyon dolar kazanarak Forbes'un en çok kazanan mankenler listesinde yer aldı. 2006 yılında Primark'da alışveriş yaparken keşfedilen Dunn, 2008 yılında Prada defilesinde podyuma çıkan ilk siyahi manken oldu. 2013 yılında Harper's Bazaar tarafından yılın mankeni seçilen Dunn, bir çocuk annesi.
BİZE ULAŞIN