Erkekte çekici bulduğum şey zeka

Karadayı'nın Songül'ü Leyla Lydia Tuğutlu, dün vizyona giren komedi filmi İçimdeki Ses'te aşkın peşinden cesurca koşan Ayşıl'ı canlandırıyor. Erkeği zekanın çekici kıldığını söyleyen Tuğutlu müzikten ve yemekten anlayan erkekleri beğeniyor

Erkekte çekici bulduğum şey zeka
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın meşhur dizeleri ne güzeldir: "Leyla... Ela gözlü bir çöl ahusu. Saçları bahtından daha siyahtır." Leyla Lydia Tuğutlu da şiirde anlatılan Leyla kadar güzel bir kadın, tam bir ahu. Sokakta yürürken insanlar dönüp bakıyor edasına. Konuşurken söylediğini dinletiyor karşısındakine. Üstelik sadece güzel değil, akıllı ve çalışkan da. Tuğutlu 25 yaşında ama bu genç yaşına pek çok iş sığdırmış bir isim. Eski bir Türkiye güzeli, sunuculuk ve dizi oyunculuğundan sonra ilk defa bir komedi filmiyle izleyiciyle buluşuyor. Tüm gözyaşlarını Karadayı'da akıtan Tuğutlu İçimdeki Ses'te Ayşıl rolünde bu sefer güldürüyor.

- Teklif size nasıl geldi?
- Her şey çok hızlı gelişti. Ağustos başında filmden haberdar oldum. Tanışmaya gittim. Ertesi gün oyuncu seçmeleri vardı. Engin Günaydın'la bir deneme çekimi yaptık. Aynı gün içinde kabul ettim. En fazla bir hafta sonra setteydim.

- Daha önceden tanışıyor muydunuz Engin Günaydın'la?
- Hayır. Takip ettiğim, çok sevdiğim bir oyuncuydu ama tanışmıyorduk.

- Serenay Sarıkaya'nın rolü reddettiği konuşuldu. Haberdar mısınız konudan?
- Değilim. Öyle şeyler çok konuşuldu ama beni ilgilendirmiyor... Filmin bir parçası olduğum için çok memnunum.

BİZE ULAŞIN