7/24 şehirde yaşam

7/24 şehirde yaşam
Soğuk ülkeden sıcak melodiler

MEKAN
CEREN ARSEVEN

Mevsiminde lezzetler
Organik beslenme meraklılarına bir iyi haber verelim. Shangri-La Bosphorus'taki İST TOO organik ürünlerle hazırlanan bir menü servis ediyor. Executive Şef Olivier Pistre çarşı pazar gezip ürünleri tek tek seçiyor. Menüde karamelize edilmiş ceviz ve tarhunlu yoğurt eşliğinde servis edilen kuşkonmaz, körpe brokoli, malta eriği püresi ve soğan sos ile sunulan ızgara kuzu bonfile ve naneli meyve salatası gibi yemekler yer alıyor. Kişi başı 130 TL. (212) 275 88 88

MÜZİK
MELTEM FIRATLI

İzlandalı mum'u geçen ay Kapadokya'nın büyüleyici atmosferinde, Cevizlik Vadisi'nde izlemiştik. Bizi gerçek hayattan koparmış, hayallere dalmamıza neden olmuştu. Konser sırasında gruptan Örvar Smarason, ülkesindeki soğuktan şikayet etmiş, Türkiye'de gömlekle dolaşıyor olmanın kendisini ne kadar mutlu ettiğini anlatmıştı. Kısacası mum soğuk bir ülkeden gelip sıcak bir karşılamayı hak eden bir grup. 8 Haziran akşamı CRR sahnesinde olacak. Elektronik ses ve efektleri yumuşak vokaller ve geleneksel enstrümanlarla harmanlayan grubun konseri saat 20.00'de.

SERGİ
CEREN ARSEVEN


Doğu'ya seyahat
Tepebaşı'ndaki İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nde tarih meraklılarının hoşuna gidecek yeni bir sergi başladı. Osmanlı dönemi fotoğrafları alanında dünyanın önde gelen koleksiyoncularından Pierre de Gigord'un özel koleksiyonundan seçilen fotoğraflarla oluşturulan serginin adı Doğu'nun Merkezine Seyahat 1850-1950 - İstanbul'da Gezginlerin 100 Yılı. Sergi, gezginlerin Doğu topraklarına yolculuklarının İstanbul odaklı öyküsünü anlatıyor. Kitle turizmi ve seyahat kültürünün 1850- 1950 yılları arasındaki değişimini oryantalist fotoğraflar üzerinden okumayı sağlayan sergi 17 Ekim'e kadar görülebilir ve ücretsiz.

OPERA
MELTEM FIRATLI

En güzel aşk hikayesi
Bir tarafta zindandaki Yusuf. Diğer tarafta çöle atılan, Yusuf'un hasreti yüzünden ağlamaktan gözleri görmez olan Züleyha. Bir aşkın acı çeken iki kahramanı... Türk operasının usta ismi Okan Demiriş'in Yusuf ile Züleyha operası, tarih boyunca yazılmış en güzel aşk hikayelerinden birini anlatıyor. Bu değerli eser, 11 ve 12 Haziran'da 6. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında İstanbul Süreyya Operası'nda sahnelenecek. Biletler biletiva.com'da

NOT DEFTERİ
DAMLA KAYAYERLİ


1- Kadınlar Erkekler, İlişkiler ve Çelişkiler adlı oyun bugün İstanbul'da Oda Tiyatrosu'nda saat 20.30'da sahnelenecek.

2- Rus rapçi Timati yarın Antalya'ya konuk oluyor. Aura Club Kemer'de saat 23.00'te başlayacak konserin bileti 50 TL.

3- Cazcı Aziza Mustafa Zadeh, CRR'de. 9 Haziran'daki konser saat 20.00'de başlayacak. Bilet fiyatları 93.50- 23.50 TL arasında değişiyor.

4- Dünya Toprak Yılı kapsamında Çatalca'daki Nazan Kurtan'ın Yeşil Vadi Organik Tarım Çiftliği'nde 9 Haziran salı günü saat 10.30'da şenlik düzenlenecek.

5- Ceylan Ertem, 11 Haziran'da IF Performance Hall'de Amansız Gücenik adlı yeni albümünden şarkılarını seslendirecek. Biletler 27.50 TL.

6- MFÖ açık hava konseri için 12 Haziran'da Ankaralıların karşısında olacak. Saat 17.00'de başlayacak açık hava konserinin bileti 55 TL.

7- Melis Danişmend, 12 Haziran'da Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde saat 22.30'da sevenleriyle buluşuyor.

IN OUT
MERT VİDİNLİ

Yeni nesil Türk ünlülerle dolup taşan Gizli Kalsın Out , Hugh Jackman ile gündemimize oturan La Boom Teras In

Tatilde pilates yapamayacağım korkusu Out , Yalıkavak X Beach'teki Urban Health Pilates'te spor yapmak In

Antikacılarda dolanıp alışveriş yapmak Out , Balat'taki Perispri'de antika objelerle pazar brunch'ı In

Şehirde
partilemek Out , Suma Beach'te plaj kıyafetlerinizle partilemek In

Magazinde Kerem Bursin bombardımanı out , kız kardeşi Melis Bursin'li sanatsever etkinlik haberleri In

BİZE ULAŞIN