Kırmızının tadına varın

Hollywood yıldızlarının izinde kırmızı rengi dolabınıza katmanın tam zamanı. Baştan ayağa kırmızı giyinmenin moda olduğu şu günlerde, şıklığınızı garanti altına almanız için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor

Kırmızının tadına varın
Bazı renkler vardır kendimizi kusursuz, şık, bakımlı hissetmemizi sağlar. Bazı renkler vardır kendimizi güvensiz hissettiğimiz zamanlarda onlara sığınırız. Bazı renkler vardır risksizdir, görüntümüzü garantiye almak için onlardan yardım alırız. Bazı renkler vardır kendimizi enerjik hissetmemizi, durup dururken yüzümüzü bir gülümseme sarmasını sağlar. Bir de kırmızı renk vardır… Risklidir ama doğru kombinle göz alıcı ve şık olmanız garantidir. Bir anda sizi bakımlı, gösterişli, modadan anlayan ve hoş bir kadın yapar. Kendinizden en şüphe ettiğiniz anda bile kırmızı bir elbise kaybettiğiniz güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur… Ancak kırmızı öyle bir renktir ki tabiri caizse rezil de eder vezir de… Ramazan boyunca ara verilen davetler, düğünler, kınalar, nişanlar ve tatiller yeniden gündemimize oturacak ve bu sezonun rengi olan kırmızı yanık tenli kadınların yine kıyafet alışverişlerinin ilk sırasında yer alacak. Ancak Hollywood yıldızlarının da kırmızı halı ve davetlere katılırken en çok tercih ettiği renk olan kırmızı dikkatsiz ellerde büyük bir hüsrana neden olacak… Günlük hayatta bile dikkat edilmediği taktirde uyumsuz bir görüntüye sahip olmanıza neden olacak kırmızılarla ilgili ipuçları hazırladık:

MAKYAJ ÖNEMLİ

Kırmızı rengi tek bir detayda da kullansanız tüm kıyafetinizi kırmızı renk de seçseniz dikkat etmeniz gereken ilk detay saçınız ve makyajınız… Kırmızı renk bir görüntüyü basitleştirmemek için düz bir fön, sade bir at kuyruğu ya da abartısız sade bir topuzu tercih etmenizde fayda var. Makyaja gelince göz ya da dudak makyajınızdan hangisine ağırlık vereceğinizi seçmeniz gerekiyor. Ya sade bir göz makyajı ve kıyafetinizle uyumlu bir ruj, ya da nude tonlarda bir ruj ve iddialı bir göz makyajı yapmanız gerekiyor.

SADE MÜCEVHERLER
Stil konusunda çok iddialı değilseniz, kendinizi süslenmiş bir çam ağacına çevirmenize neden olacak iddialı mücevherlerden uzak durmanızda fayda var. Altın rengi aksesuvarları abartmak yerine beyaz altın ya da platinyum zarif görünümlü takıları tercih etmeye özen gösterin. El ve bileğinizde mücevhere ağırlık verdiyseniz gerdanlık-kolye ve küpe konusunda aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

AYAKKABI VE ÇANTA

Kırmızı en çok, krem ve bej tonlarıyla ya da dore gibi ışıltılı renklerle uyumludur. Daha önceki yılların aksine kırmızıları, siyah ya da beyazlarla giymek kesinlikle demode olduğunuzu gösteriyor. Bu sezon kırmızıyı baştan ayağa kırmızılarla giymek de çok moda. Ya kırmızı şık rugan bir stiletto ya da ince bantlı kırmızı bir topuklu ayakkabı sizin şık görünmenizi sağlayacak. Yine zarif dore ya da kırmızı bir clutch sizin hoş bir bütünlüğe kavuşmanızı yardımcı olacak.

DORELERLE UYUMLU
Kırmızı ile aksesuvar olarak dore renkleri kullanırsanız dikkat çekmeniz kesinlikle garantidir. Altın bilezikler, uzun altın zincirler ve altın rengi iri halka küpeler sizin daha genç ve dikkat çekici görünmenizi sağlayacaktır.

KUMAŞ SEÇİMİ
Bu kadar dikkat çekici bir renkte bir kıyafet alıyorsanız her zaman olduğundan daha çok kumaş konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Sentetik saten görünümlü ve kötü dikimli bir kırmızı elbiseyi, fiziğiniz ne kadar güzel olursa olsun ya da kombininiz ne kadar hoş olursa olsun ne yazık ki kurtaramazsınız. Doğal kumaşların daha pahalı olması nedeniyle bu tarz bir tercih yapamayacak durumdaysanız kendinizi kötü gösterecek ve ne yazık ki dikkat çekecek kötü bir kumaşa para vermemeyi tercih edin.

VÜCUDUNUZUN ŞEKLİNE DİKKAT
Sadece kırmızı değil tüm parlak renkler gözlerin bulundukları noktaya yönelmesini sağlar. Yani kalça ve basen sorununuz olduğunu düşünüyorsanız kırmızı bir etek ya da tek parça kırmızı bir renk elbise size göre değildir. Onun yerine bu rengi üst bölgenizde kullanabilirsiniz. Hatta daha da riskten kaçmak istiyorsanız kırmızı renkte şal, bolero ya da hırkalar da hem kıyafetinize renk katar hem de çok risk almamış olursunuz.

GÜNLÜK HAYATTA JEAN İLE KOMBİNLEYİN
Kırmızı rengi çok seviyorsunuz, kendinize yakıştırıyorsunuz ancak günlük hayatta çok da riske girmek istemiyorsanız yapmanız gereken şey kırmızıları jean'lerle kombinlemek. Kırmızı ipek bir gömlek koyu lacivert bir jean ve ince bantlı bir ayakkabıyla İstanbul'un en şık restoranlarında bile gözler sizin üzerinizde olacaktır. Kırmızı bir elbiseyi, şık sandalet ya da babetlerle kombinlerseniz sandığınızdan daha az dikkat çekersiniz. Kırmızıyı bej ve kahverengilerle kombinleyerek de daha az dikkat çekerek bu rengi kullanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN