Eve yeşil dokunuş

Yeşil, doğanın ta kendisi. Hem soğuk hem sıcak etkiler taşıyan, yaşayan bir renk. Evinize yeşili dahil ederek hayatınıza enerji katabilirsiniz

Eve yeşil dokunuş
Dekorasyonda yeşil rengi kullanarak doğayı evinize taşıyabilirsiniz. İster küçük bir dokunuşla, ister büyük detaylarda, yeşilin farklı tonlarıyla 'yaşayan' bir ev tasarlamak mümkün. Yeşil, pek çok tonunu aynı anda dekorasyona dahil edilebileceğiniz ender renklerden. Duvarı birkaç farklı yeşil tonuna boyayabilir, renk geçişleri yapabilirsiniz. Bir harmoni içinde olduğunda yeşilin beklenmedik tonlarını da bir araya getirerek, aykırı bir görünüm yaratabilirsiniz. Limon küfü, zeytin yeşili ve orman yeşilinin aynı anda nasıl da güzel bir bütünlük yarattığına şaşıracaksınız. Beklenmedik bir görünüm için de mavi yoğunluğu fazla olan zümrüt yeşilini bu renklere ekleyebilirsiniz. Home Art dergisi Temmuz sayısında yeşile özel bir yer ayırdı. Derginin yeşilin çok farklı tonlarını bir arada kullandığı çekimlerinden ilham alabilirsiniz.

Bitkiler şart
"
Yeşili seviyorum, evimde bir yerlerde olsun" diyorsanız, bunun en kolay yolu bitkilerin gücünden yararlanmak. Fazla su gerektirmeyen, yaprak dökmeyen, her dem yeşil iç mekan bitkileriyle yeşilin gücünü evinize kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

İşe zeminle başlayın
Küçük dokunuşlarla yetinmeyip büyük bir yeşil dokunuş yapmak istiyorsanız banyo en doğru seçim olabilir. Nil yeşili gibi suyu çağrıştıran ferah yer ve zemin karolarıyla banyonuza hem renk hem de ferahlık kazandırabilirsiniz. Salonda bir kilim ile başlamak en doğrusu. Evinize yakışıp yakışmayacağından emin olamıyorsanız sıkıldığınızda kaldırabileceğiniz boyutta yeşil bir kilim ile eve şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Yeşil aksesuvarlar

Farklı yeşil tonlarından oluşan cam vazo seti ya da seramik yeşil objeleri, mekandaki yeşil yoğunluğuna göre azaltıp eksiltebilir istediğiniz dengeyi sağlayabilirsiniz.

Desenleri bir araya getirin

Yeşil hep doğanın rengi olarak aklımıza kazındığı için yeşil kumaşlar ve duvar kağıtları genellikle yapraklı, çiçekli olarak imal ediliyor. Bu da desen karmaşasını beraberinde getirebilir. Büyük desenlerle küçük desenleri, geometrik ve çiçeklileri bir araya getirerek bir denge yakalayabilirsiniz.

Dört güzel kombinasyon

Yosun ye şili -pembe: Yosun yeşili içerdiği sarı etkiden midir yoksa hafif kahverengiye kaçan bir ton olmasından mıdır bilinmez ama pembenin açık tonlarıyla yeşilin tüm diğer tonlarında olduğundan çok daha şık bir birliktelik sağlıyor. Na ne ye şili-ka hverengi: Nane yeşilinin ferahlatıcı etkisi sıcak çikolatayla buluşunca işte bu harika kombinasyon ortaya çıkıyor. Zey tin ye şili-sa fran sa rısı: İkisi de yemekle ilgili olduğu için sanırım, bu ikili gerçekten birbirine en çok yakışan renkler. Yazlık mekanlarda çok baskın renklerden gözünüzün yorulmaması için renkleri biraz soldurarak kullanabilirsiniz. Elma ye şili-beya z: İnsanın daha çok içini açan bir renk kombinasyonu daha var mı bilmiyorum. Yazlık evlerde mavinin hakimiyetinden sıkılanlar için ideal kombinasyon...

TREND

Sarının yükselişi

Kış aylarından beri sarının yükselişi sürüyor. En açık uçucu tonlardan en koyu sarılara kadar sarının her tonu moda; ama sapsarı en moda!

Ayın burcu

Evine düşkün Yengeç

Yengeç burcu evine düşkünlüğüyle tanınıyor. Ayrıca antikalara ve koleksiyonlara merakıyla da tanınan yengeç burçlarına ev hediyesi olarak porselen eski bir şekerlik ya da eski bir saat alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN