Pop art havası

Evinize biraz neşe, biraz sanat, biraz mizah, biraz da renk katmak istiyorsanız geçmişten gelen bir sanat akımı pop art’ı bugün evlerinize taşıyabilirsiniz

Pop art havası

Dekorasyonda geçmişe özlem trendi devam ediyor. Çocukluğumuzun malzemeleri birer birer dönüyor. Duvar kağıtları, pirinç, mermer ve emayeler gibi pop art da bu sıralar yeniden gündeme gelen bir akım. Eski resimli romanlar ve reklam posterleri, Andy Warhol ve Roy Lichtenstein denince zaten herkesin gözünün önüne aynı resimler geliyordur.
50'lerin ortasında İngiltere'de ortaya çıkan ve 50'lerin sonunda daha da geniş bir kitleyi Amerika'da etkisi altına alan pop art, tüketim çılgınlığının doruk noktaya ulaştığı yılların trendi olarak öne çıkıyor.
İkinci Dünya Savaşı sonrası var olan sanat akımlarına genç sanatçıların gösterdikleri tepki sonucu ortaya çıktığı için isyankar ve eğlenceli bir sanat akımı olduğunu söyleyebiliriz. Dikkat çekici fosforlu renkler ve kışkırtıcı ifadelerin kullanılması da bu yüzden.

EVİNİZİN MARIYLN'İ OLUN
Pop art akımının enerjik ve neşeli etkisini evde hissetmek şu karanlık kış günlerinde herkese iyi gelecektir. Tek başına kanvas tablolar bile neşeli ve renkli bir ortam sağlamaya yetiyor. Son yıllarda kanvas baskıların yanı sıra pop art baskılı kumaşlar da çok görülüyor.
Pop art akımını dekorasyonda çok rahat kullanabilirsiniz. Klasik dekorasyona sahip bir eve bile bir tablo ile mizah ve eğlence katmanız mümkün. Atmosferin bir anda nasıl değiştiğine siz de şaşıracaksınız.
Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak kendi pop art tablonuzu bile tasarlatabilirsiniz. Andy Warhol tarafından yapılmış meşhur çalışmanın içine sizin yüzünüzü ekleyecek bir dolu uygulama ve bunları basıp size gönderecek bir sürü firma var. Bunlardan yararlanarak evinizi kişiselleştirebilir, kendi pop art evinizi tasarlayabilirsiniz.

SİZE UYGUN PARÇALARI SEÇİN
Mevcut klasik tarzdaki mobilyalarınıza bile pop art akımının etkisiyle eğlenceli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fosforlu ya da pop art desenli bir kumaşla kaplatacağınız bir berjer, evin havasını tamamen değiştirmeye yetecektir.
Evinizi en baştan pop art akımının etkisinde dekore etmeye karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken renk ve desenlerin birbirilerini boğup kakofoniye sebep olmasını engellemek olmalı. Renk ve desenleri dengelemek için öncelikle desenli duvar kağıdından kesinlikle uzak durmalısınız.
Pop art desenli bile olsa gözü fazla yoracağı için kesinlikle mevcut dekorasyona fazla gelecektir. Bu kadar renk ve desen bolluğunda şeffaf ürünlerin dengeleyici etkisinden yararlanabilirsiniz. Cam tablalı sehpa ya da masa ve pleksi aksesuvarlar, bu tarzı kusursuz şekilde tamamlayacak ayrıntılar olacaktır.

TREND
EŞİ OLMAYAN TABAKLAR

Sınırlı sayıda üretilen ve bir eşi daha bulunmayan tabaklar, bu sıralar çok moda. İsterseniz duvara da asabileceğiniz bu rengarenk tabaklarla eve hareket katabilirsiniz. www.katzze.com

YENİLİK KIŞI SICAK GEÇİRİN
Eski tip ısıtıcı ve şömineler çok revaçta. Sobalar, kuzine ve şöminelere alternatif olarak bacasız bio-etanollü seçeneklere de göz atabilirsiniz. www.koctas.com.tr

BİZE ULAŞIN