Tanıştığınız gün giydiğiniz kıyafeti dolaptan çıkarın

Sevgililer Günü yaklaşırken, çiftler “O gün ne giymeliyim?” telaşı yaşıyor. Moda dünyasının iki ünlü ismi bu konudaki önerileriyle konuğumuz oldu

Tanıştığınız gün giydiğiniz kıyafeti dolaptan çıkarın
Moda dünyası 14 Şubat Sevgililer Günü'ne odaklanmış durumda... Bir yandan sevdiğimiz insana ne hediye alalım diye düşünürken, bir yandan da bu özel gün için ne giyeceğimiz günlerdir kafamızda... Hazır birbirinden büyük markalar, moda evleri ve tekstil firmaları indirimdeyken küçük alışverişler yapabilir, kendinizi o geceye hazırlayabilirsiniz. İşte moda tasarımcıları Aslı Filinta ile Emre Erdemoğlu'ndan şık tavsiyeler...

ASLI FİLİNTA

Bolca aksesuvar


Bu özel gün için vücudu saran, parlak kumaşlı, pul ve payet işlemeli bir elbise seçmenize gerek yok. Stiletto'lar ya da en trend moda parçalarını da kullanmanız gerekmiyor. Önemli olan taşıdığınız kıyafette size ve çift olarak birbirinize ait detaylara yer vermeniz.
Hayatınızdaki kişi sizi hangi renk giydiğinizde daha çok beğeniyorsa o rengi giyin.
Nostalji, moda dünyasında olduğu kadar kişisel hikayeler için de önemli bir unsur. Örneğin onunla ilk tanıştığınız gün üzerinizde ne vardı hatırlıyor musunuz? O kıyafeti bir kez daha deneyin. Yıllar öncesinden kalmış bir elbiseyi de terzide birkaç küçük değişiklik yaptırarak giyebilirsiniz.
Artık pek çok kıyafette kadın-erkek ayrımı kalmadı. Yani bir kazak ya da tişörtü erkek reyonundan da alabilirsiniz. Tişört elbiseleri bolca aksesuvarla ve şık bir kemerle kullanabilirsiniz. Deri ya da vücudu saran bir pantalonla sevgilinizin şık bir kazağını da bir arada kullanabilirsiniz. İri küpeler, iddialı bir kolye ya da broş ile bir de doğru ayakkabılarla çok şık olacaksınız.

EMRE ERDEMOĞLU

Alacakaranlık tonlarında


Jilet gibi bir görünümün hakim olduğu bir sezon yaşıyoruz. Tabii ki seçtiğiniz takım elbisenin aksesuvar ve gömlek seçimine çok dikkat etmeniz gerekiyor.
Ekoseler çok moda. Bu ekose takımları, kemik rengi ince balıkçı yaka trikolarla kombinlemenizi öneriyorum.
Kırmızı erik rengi bu özel günün en önemli tonlarından biri mesela. Alacakaranlık tonlarının ilham olduğu renk paletinde zemin grisi, erik kırmızısı, alev mavisi ve zengin lacivert tonları da böyle özel bir gecede deneyebileceğiniz renkler arasında.
Stilinizle biraz daha fark yaratmak isterseniz bu takım elbisenin üzerine kaşe, yakası kürklü kaban giyebilirsiniz. Özellikle dış giyimde askeri formlar ve kesimler görmeye hepimiz alıştık.
Birkaç sezondur smokinler yeni nesil giyim trendine dönüştü. Bu özel günde özel bir davete giderken smokin şıklığını seçebilirsiniz. Tabii ki bu şekilde en yüksek puanı almanız da garanti!
BİZE ULAŞIN