Havada tadilat kokusu var

Hava düzeldi. Tadilat işlerinin tam zamanı. İhtiyaçlarınızı belirleyip hemen harekete geçin. Önce yapılması gerekenleri alt alta yazıp liste haline getirin ki hiçbir şeyi atlamamış olun. Hem de bütçenizi önceden planlayın

Havada tadilat kokusu var
YIKIM
Kapıların yerinin değişmesi gerekiyorsa, bazı duvarların yıkılması ve yeni duvar örülmesi mümkünse bu, tadilatta ilk aşama olmalı. Bunu planlarken mutlaka profesyonel destek almalısınız. Size mantıklı gelen bir çözüm hiç tahmin edemeyeceğiniz bambaşka sorunlara yol açabilir. Ya da bir kapının çok az sağa ya da sola kaydırılması evde inanılmaz bir ferahlık yaratabilir. Bunlara karar vermek, mutlaka bir uzman eşliğinde yapılmalı. Yıkım yapıldıktan sonra ister istemez alçı da işin içine giriyor.

BOYA-BADANA VE ISI YALITIMI
Binada mantolama yoksa, iç cephe yalıtımına girişebilirsiniz. Dış cephe yalıtımı yerine iç cephe yalıtımı yapacak olmak biraz mekanı daraltacak olsa da zaten boya yaptıracak olduğunuz için alçı ve boyayı da dahil ederek komple bir yenileme yaptırmış olacaksınız. Boya konusuna karar verirken boyacıların önerilerine kulaklarınızı tıkamayın elbette ama onların hiç kullanmadığı, bilmediği markaların ve inanılmaz renklerin olduğunu da bilin. Boya işi çok enteresan; boyacılar, bir markayı sevdiyse ondan kopamıyor ve en iyi sonucu da o kopamadığı marka ile alıyor. Çalıştığınız, memnun kaldığınız ya da size tavsiye edilen bir boyacı varsa ona güvenin ve onun size sunduğu karteladan boyanızı seçin. Ama ortada öyle bir boyacı yoksa renk için boya firmalarının kataloglarına başvurun. Rengi seçtiyseniz onlar size boyalarını en iyi şekilde uygulayacak boyacıyı da yönlendirecektir. Mobilyalarınızı boya örtüleri ile örterek koruyabileceğinizi sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Boya örtüleri çok ince naylondan yapıldıkları için üzerine bir ağırlık geldiğinde, biraz kenara çektiğinizde bile yırtılabiliyor. Minik noktasal yırtıkları siz fark edemiyorsunuz bile. Nalburda kestirebileceğiniz daha kalın, sera naylonu gibi örtüleri tercih etmelisiniz.ISLAK ZEMİN İŞLERİ
Mutfak ve banyo tadilatı, en zor işlerden biri. Su tesisatının yenilenmesi gerekiyorsa bunu da bu vesileyle mutlaka yaptırmalısınız. Karoların yapıştırılması, derz dolgularının kuruması derken uzun bir süre banyonuzu kullanamayacağınızı hesaba katmalısınız. Banyoda kapaklı prizleri, mutfakta da tezgah arasında kullanacağınız prizleri bu aşamada planlamalısınız.

KAPI VE ÇERÇEVELER
Evin iç kapıları da değişecekse montajı yapılırken çok dikkatli olun. İş bittikten sonra kapıların iyi kapanıp kapanmadığını, kilitlenip kilitlenmediğini iyice kontrol edin. Gıcırdama ya da tutukluk yapma durumlarında hızlıca müdahale etmek pek çok sorunu çözecektir. Kapıların anahtarlarını da unutmayın.ELEKTRİK TESİSATI
Planladığınız bütün priz yerleri ve aydınlatmaların montajı bu aşamada gerçekleşiyor. Aydınlatma seçimlerini ve dimmer koydurmak istediğiniz noktaları, önceden belirleyip istediğiniz priz ve elektrik anahtarlarını almayı unutmayın. O işi elektrikçiye bırakırsanız elinde bulunan, hiç beğenmediğiniz modellerle karşınıza çıkabilir. Bundan sonraki aşamada duvar kağıdı ve parke uygulamalarını yaptırabilirsiniz. Kolay gelsin!

TREND
Aslan formu yükselişte

Ormanlar kralı aslan, şimdi de evlerin kralı olma yolunda. Aslan figürü yeleleriyle yalnızca büst olarak da evlerde yerini alıyor.

YENİLİK
Yuvarlak hatlar

Viko by Panasonic'in farklı tarzlara uyum sağlayabilen, zarif ve yuvarlak hatlara sahip yeni rollina serisi, dimmer anahtar seçeneği ile de dikkat çekiyor.
BİZE ULAŞIN