Gökkuşağının yükselişi

Bu sezon moda dünyasında tam anlamıyla gökkuşağı çılgınlığı yaşanıyor. Chanel, Valentino, Chloe gibi büyük modaevleri çoktan trendin takipçsi oldu. Siz de bu sezon kendinizi renklerin kollarına bırakın

Gökkuşağının yükselişi
Flamingoları, kalpleri, ananasları, kaktüsleri yani son dönemde moda dünyasında etkili olan desenleri unutun. Bu yazın sembolü kesinlikle gökkuşağı. 70'li yıllarda çok popüler olan gökkuşağı, bu sezon ciddi bir geri dönüş yaptı. Geçtiğimiz sezon Chanel ve Valentino'nun koleksiyonlarında gördüğümüz ve uzun bir aradan sonra moda sahnesine geldiği için sevindiğimiz gökkuşağını bu yaz nereye baksanız göreceksiniz.
İngiliz Guardian gazetesi, uzun yıllar sonra gökkuşağının geri dönmesi hakkında, "Hepimizin biraz gülümsemeye, pozitif olmaya, enerjimizi yükseltmeye ihtiyacımız var. Moda da işte tam bu noktada imdadımıza yetişiyor. Birkaç sezondur etrafta gördüğümüz soluk renkli, aşırı büyük, cinsiyetsiz kıyafetlerin ardından gökkuşağı ortaya çıkıyor ve bizlere gülümsüyor" yorumu yapıyor.
Asos'un tasarım direktörü Vanessa Spence ise, "Gökkuşağı, eğlencenin, şansın ve olumlu bakış açısının sembolüdür. Kaç yaşınızda olursanız olun gökkuşağı gördüğünüz an yüzünüzü saran gülümseme de bundan kaynaklanıyor işte" diyor. Trend analiz şirketi The Future Laboratory'den Maks Fus Mickiewicz ise, "Katy Perry, Nicky Minaj gibi birçok şarkcı zaten gökkuşağı, tek boynuzlu at ve yunusları sık sık sahne performanslarında kullanıyor. Eğer yaşadığınız ortama biraz farklı bir enerji katmak isterseniz yapacağınız şey çok basit, üzerinde gökkuşağı renkleri olan bir parçayı kombininize katın. Emin olun insanların sizinle iletişim kurarken yüz ifadesi bile değişecek" yorumunda bulunuyor.
Gucci, Chloe, gibi dev modaevlerinin gökkuşağını koleksiyonlarına katması ise bize bu yazın daha keyifli ve eğlenceli geçeceğinin sinyallerini verir gibi. Doğru kombinlerle gökkuşağını hayatınıza bir kez soktuğunuz zaman bir daha çıkarmak istemeyeceksiniz. Renkleri baştan ayağa kullanmaktan çekiniyorsanız, bu sezonun renkli aksesuvarları da sizin için uygun olabilir.DENGE ŞART
Bu kadar farklı rengin bir arada kullanıldığı tek bir parça kombininiz için yeterlidir. Birden fazla renkli parçayı gökkuşağı renkleriyle birlikte kullanmamaya özen göstermekte fayda var. Nude tonlar, uçuk pembeler, pastel maviler ve beyazlarla bu iddialı parçayı son derce şık ve dikkat çekmeyecek şekilde kullanabilirsiniz. Gökkuşağı kombinlerinizde yatay çizgiler kullanırken dikkatli olmanızda fayda var çünkü ilk bakışta sizi kilolu gösterebilir ancak yine de bu güzel kombinler yapmanız için engel değil.RENGARENK SAÇLAR
Platin sarıları, griler derken bu yaz etrafta bolca gökkuşağı renklerinde saç görmeye kendinizi hazırlayın. Özellikle yazlık rotalarda uçlarda birbirinden farklı renklerde balyajlar kullanılması çok moda olacak. Zaten birkaç yıldır renkli tüyler, ipler ve boncuklarla gözlerimiz bu trende hazırlanıyordu.

YIRTIK JEAN CEKETSİZ OLMAZ

Bu sezon kombinlerinizi tamamlamak için tek bir parça satın alacaksanız kesinlikle yırtık bir jean ceket olsun. Gerçi eski bir ceketinizi kendiniz de keserek modaya uyabilirsiniz. İğnelerle de süslediğiniz zaman ortaya çok şık bir ceket çıkacağından eminim.

Moda kazanı
"Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir."
Giorgio Armani

HAFTANIN KARNESİ


BIANCA SOMER TÜRKMEN

Bianca Somer Türkmen; Golden Goose spor ayakkabıları ve Gucci çantasıyla hoş görünüyor. Bu kombin, popüler markaları insanın gözüne sokmadan da takip edebileceğinizin bir ispatı...PINAR SABANCI
İşte sabah sporu yapmak için giymeniz gereken tam da bu. Fosforlar, transparan detaylı taytlar, aynalı gözlükler ve logolu tişörtlerle spor yapıyor gibi görünmüyorsunuz ne yazık ki. Pınar Sabancı ise sade ve tam yerine göre giyinmiş.
BİZE ULAŞIN