Şişme dudak, dövme kaş erkeklerden veto yedi

Dünyanın en büyük çöpçatanlık sitelerinden Millionaire Matchmaker erkekler üzerinde bir araştırma yaptı. Sanılanın aksine silikonlu dudaklar, takma kirpikler erkeklere seksi değil itici geliyor

Şişme dudak, dövme kaş erkeklerden veto yedi
Son dönemde artan estetik operasyonlara, güzellik uygulamalarına ve neredeyse tanınmaz hale gelmemize yol açan makyaj uygulamalarına bir göz atın... İpek kirpik, dövme kaş, silikonla büyütülmüş dudaklar, düzeltilmiş burun, dolguyla daha çıkık hale gelen elmacık kemikleri olmadan bir kadının güzel olarak tanımlanması neredeyse imkansız hale geldi. Daha belirgin kontörlü makyaj, göğüs ve popo estetiği de güzelliğin olmazsa olmazları olmuş durumda...


Milyonerlere hizmet veren çöpçatanlık sitesinin sahibi Louanne Ward, kadınlara kendilerini geliştirme tavsiyesinde bulundu.

GÜZEL OLAYIM DERKEN...
Ancak Millionaire Matchmaker isimli ünlü çöpçatanlık sitesinin kurucusu Louanne Ward, kadınların aşırı estetik operasyonları ve makyajla kendilerini erkekler tarafından beğenilmeyecek hale getirdiklerini söylüyor.


Kylie Jenner'ın dudak enjeksiyonu uzun zaman tartışılmıştı...

Varlıklı erkekler için çöpçatanlık yapan ve erkeklerin sisteme dahil olabilmeleri için ilk olarak 15 bin sterlin ödediğini ve bunun ardından aradıkları eşi bulana kadar kendilerine 5 bin sterlinlik aylık ödeme yaptıklarını söyleyen Ward, "Kadınların güzellik anlayışı ile erkeklerinki çok farklı. Kadınlar ne yazık ki trendy giyinerek kendilerini erkeksileştiriyorlar ve estetik operasyonlarla kendilerini çirkinleştiriyorlar" diye konuşuyor.

ESTETİKTEN UZAK DURUN
Erkeklerin klasik olarak kalça, göğüs ve bacaklara baktığı yönündeki algının da gerçek dışı olduğunu söyleyen Ward, "Tabii ki herkes yanında totalde hoş görünen birini ister. Bunu hem kadın hem de erkek ister. Ancak bir erkeğin ilk olarak göğüslere baktığını düşünüp estetik operasyon yaptıran kadınlar kendilerine yazık ediyor. Ya da son dönemde popüler olduğu gibi kalça estetiklerinin karşı cins üzerinde sandığınız gibi bir etkisi yok. Hatta şöyle söylemek gerekirse bakımlı eller, temiz ve bakımlı saçlar erkekler üzerinde daha etkili" diyor. Kusurlu bir durumu düzeltmek için estetik yapılabileceğini ancak 'daha güzel olmak', karşı cins tarafından 'güzel görünmek' için estetik operasyonlara kesinlikle karşı olduğunu söyleyen uzman, "200 milyoner doğal görünen, kendisine iyi bakan kadınları beğendiklerini söylüyorsa bunun bir nedeni vardır. Ayrıca bunlardan daha da etkili olan bir başka şey zekanız" diye konuşup sözlerini şöyle sürdürdü:

KIYAFETE DİKKAT
"Bir dönem erkeklerin akıllı kadınlardan hoşlanmadığına dair haberler okuduk. Kadınlara 'aptal görünmelerini' söyleyenler bile çıktı. Oysa erkekler entelektüel olarak kendileriyle iletişim kuracak zekaya sahip, zeki kadınlardan hoşlanıyor. Espri yapabilmek, güvenli olmak da erkekler için eşlerini seçerken önemli etkenler arasında. Erkekler beraber gülebilecekleri, konuşabilecekleri kadınlar istiyor yanlarında. Tabii ki bu kadınların da kadın gibi görünmesini ve cinsiyetlerine uygun bir şekilde giyinmesini talep ediyorlar. Kendilerine üç beden büyük gelen ceketlerle, kaba ayakkabılarla, etnik ve rock aksesuvarlarla ne yazık ki kadınlar erkeklere itici geliyor."LENS VE KİRPİKTEN UZAK DURUN
Bir yıl boyunca 200 danışanları üzerinde bir araştırma yaptıran ilişki uzmanı Louanna Ward kadınların en çok gözleriyle erkekleri cezbedebileceğini söylüyor... "Erkekler ilk önce gülüşünüze ve gözlerinize bakıyor. Oysa kadınlar silikonlu dudaklarla gülüşünü deforme ediyor. Takma kirpik ve lenslerle gözleriniz görünmez hale getiriyor" yorumunu yapıyor.
BİZE ULAŞIN