İtfaiyenin kadrolu kedisi Boncuk

Adı Boncuk, Kocasinan İtfaiye ekibini tam bir gün uğraştırdıktan sonra itfaiye istasyonunu yeni yuvası olarak seçiyor. İtfaiye ekibi de Boncuk’a ekipten biri gibi davranıyor

İtfaiyenin kadrolu kedisi Boncuk
Kocasinan İtfaiye İstasyonu'ndayız. Devasa büyüklükte itfaiye araçları, birçok itfaiyeci, eğitim alanı, bir de çay içilen masa.
Masanın üzerinde ise sere serpe çay bardaklarının arasına uzanmış sarı bir kedi.
Adı Boncuk. Bir an itfaiyecilerden birinin yanına gidiyor kendini sevdiriyor sonra atlıyor itfaiye aracının üzerine orada oynuyor.
Bütün itfaiye erleri de "Boncuk içimizden biri" deyip onu kendi haline bırakıyor. Aslında Boncuk'un itfaiye istasyonuna yerleşmesinin zorlu bir hikayesi var.
Boncuk'un hikayesi bir arabanın motoruna sıkışmasıyla başlıyor. Daha yavru iken, bir arabanın altından sesler geldiğini duyan vatandaşlar hemen itfaiye ekiplerine haber veriyor. Kocasinan itfaiye ekipleri çok kısa sürede kedinin sıkıştığı aracın başına geliyor ve kediyi kurtarıyor.
Ekip kediyi araçtan kurtardıktan sonra kedi kaçıyor, kayboluyor. Yarım saatlik arama çalışmasında da bulunamayınca ekip istasyona dönüyor... Bir müddet sonra itfaiye aracının altından sesler geldiğini duyan erler, itfaiye aracını servis dışı bırakarak kediyi saklandığı yerden çıkarmayı başarıyor. İtfaiyeciler yiyecek ve su verdikten sonra Boncuk bu kez de 112 Hızır Acil ambulans aracının motor aksamlarına saklanıyor ve orada sıkışıyor. İtfaiye erleri bu kez de ambulans aracını servis dışı bırakarak, Boncuk'u sıkıştığı yerden üçüncü kez kurtarıyor. İtfaiye erleri "Tam bir günlük mesaiyi Boncuk'u kurtarmakla geçirdik" diyor.
Boncuk üç kez kurtarıldıktan sonra yeni yuvası olarak itfaiye istasyonunu seçiyor.
Artık Kocasinan İtfaiyesi İstasyonu'nda çalışan ekiplerin şefkatli ellerinde.
Koca istasyonda istediği araca girip çıkabiliyor.
İstediği zaman kaybolup istediğinde kendini zorla sevdirebiliyor. Deneyimli İtfaiyeci Yılmaz Arslan ise Boncuk'un en iyi anlaştığı insan. Hatta çoğu zaman ortadan kaybolan Boncuk sadece Yılmaz Arslan'ın çalıştığı vardiyada ortaya çıkıyor. Eğer Boncuk'u göremiyorsanız Yılmaz Arslan'ın çalıştığı vardiyada değilsiniz demektir.
Bütün erlerin çay içtiği ortak alandaki masanın da renkli konuğu Boncuk. Çay bardaklarının arasında kendine yer bulduğunda sere serpe uzanıyor masaya. Eğer masada değilse itfaiye aracının tamponunda yatıyordur. Sirenler çalar acil bir olay çıkarsa da ayak bağı olmaz Boncuk.
BİZE ULAŞIN