Sehpa nasıl düzenlenir?

Sehpa nasıl düzenlenir?
Evinizin dekorasyonunu yaparken eşya ya da aksesuvar seçimlerinizle kendinizi ve tarzınızı ifade edebilseniz de alışkanlıklarınızı ve kişisel zevklerinizi evinize yansıtabilecek ayrıntıları, seyahatlerden topladığınız aksesuvarlar ve küçük detayları sergileyebileceğiniz alanlara ihtiyaç duyarsınız. Bu sergileme alanlarının en önemlilerinden biri de orta sehpalardır. Orta sehpalar, küçük gruplar halinde düzenlemeler yapabileceğiniz, kimi zaman koleksiyonlarınızı sergileyebileceğiniz, ilgi alanlarınızı yansıtan ve zaten adı da "coffee table book" olan o büyük kitapları üst üste koyarak sergileyebileceğiniz benzersiz alanlardır.
Sehpanızı düzenlerken, esas amacınız o olsa da, sehpanızın bir gösteriş alanı gibi görünmemesi, çok karışık olmaması için bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.

TEPSİLER, KUTULAR VE SEPETLER
Sehpa üzerinde birden çok düzenleme yapacaksanız bu düzenlemelerin birbirinin alanına taşmaması, uzaktan dağınıklık gibi algılanmaması için gruplar halinde sergilenmesi gerekiyor. Bu gruplama işlemi için de derinliği fazla olmayan metal kutular, tepsiler ve şık sepetler kullanabilirsiniz. Bu gruplama işlemi sergilenme sırasında düzen duygusu yarattığı gibi aynı zamanda sehpanın servis için kullanılacağı zamanlarda hızlıca boşaltılmasını da sağlayacaktır.

FARKLI BOYUTLAR
Sehpanın üzerini tamamen doldurmamaya dikkat etmelisiniz. Özellikle kanepe ve koltuklardan sehpaya yanaşılan alanlarda rahatlıkla bir fincan konulacak kadar boşluk bırakmanız gerekiyor. Ara sıra ayağınızı uzatmak da isteyeceğiniz sehpanıza devrilince çok ciddi bir problem yaratmayacak yükseklikler de ekleyebilirsiniz. Farklı yükseklikler sayesinde yapacağınız düzenlemeye boyut kazandırabilirsiniz. Ama bu mümkünse içi su dolu, yüksek bir vazo olmasın. Kalın ve hemen kırılmayacak camlar ve yere sağlam basan, yayvan vazolar kullanılabilir.

KİŞİSEL AYRINTILAR
Sehpa düzenlemenizde kişisel özelliklerinizi anlatacak detaylara yer verebilirsiniz. Seyahatlerden alınmış küçük ayrıntılar, hobi ve ilgi alanlarınızla ilgili büyük kitaplar, ailenizden kalma eski bir kahve değirmeni, ormandan topladığınız minik kozalaklar, kurumuş nar gibi hem dekoratif hem de bozulmayacak ayrıntılarla düzenlemenize hareket kazandırabilirsiniz.

TREND
İkonik tasarımlar

İkonik karakterleri dekorasyona dahil etme trendi tüm hızıyla devam ediyor. Nude, İkon Koleksiyon - Star Wars serisi ile camın üst düzey şeffaflığını ve sadeliğini ikonik karakterlerin büstlerine yansıtıyor. nudeglass.com

YENİLİK
Bahçe bakımı

Bahçeler yaza hazırlanıyor. Çim biçme makinesinden budama ve ilaçlama makinelerine kadar pek çok seçenek n11.com'da.
BİZE ULAŞIN