Hermes’in de broker’ı var

Hermes’in de broker’ı var

Dünyanın en prestijli markalarından Hermes’in bir tek çantasına sahip olmak için gözden çıkarılan paralar akıllara durgunluk verecek miktarda. Bir de bu satışlardan inanılmaz rakamlar kazanan Jane Angert gibi kadınlar var

Mayıs ayında Hong Kong'da bir müzayedede 377 bin dolara satılan bir Hermes Birkin, bir müzayedede satın alınan en pahalı çanta olarak tarihe geçti. Nadir bulunan mat beyaz Nil Timsahı'ndan yapılmış olan çantada metal aksamlar tamamen 18 ayar altındı. Ayrıca kilidinde de pırlantalar vardı.
Tarihe geçen bu çantanın satışı 15 dakika süren heyecanlı bir açıkarttırmayla gerçekleşti. Çantayı Uzakdoğulu bir koleksiyoncu satın aldı. Tabii ki bu koleksiyoncunun ismi açıklanmadı.
Bu zengin Hermes meraklısı için açıkartırmaya katılan isim ise Jane Angert'tı.

KENDİSİNE AİT 80 ÇANTASI VAR
İlk Hermes'ini 28 yaşında satın alan ve şu an kendisine ait 80 Hermes çantası bulunan Angert, profeyonel bir Hermes broker'ı... Evet evet yanlış okumadınız...
Hermes alış ve satış işlemlerini belirli bir komisyon karşılığında gerçekleştiren ve kendisini dünyanın ilk Hermes broker'ı olarak tanımlayan Angert, bir yandan da Amerika'nın New Jersey eyaletinde bulunan ve sadece ikinci el Hermes satılan bu butiğin de sahibi. Mağazasında 250 nadir bulunan Hermes çantaya sahip olan Angert, "Dünyanın dört bir yanında bin müşterim bulunuyor. Bunları çoğu tahmin edeceğiniz üzere Uzak Doğu ve Rusya'da yaşıyor. Birçoğu aldığı çantayı bir gün bile kullanmayan, bu çantaları yatırım aracı olarak gören işadamları" diyor.İstenilen her çantaya yaklaşık 24 saat içinde ulaşabildiğini söyleyen Angert, "Tabii ki Hermes'lerin Birkin ve Kelly modelleri koleksiyon parçası olmak için her özelliğe sahip. Bir kere tamamen el işçiliğiyle üretiliyorlar. Hiçbir modelden onlarca yok. Birkin ve Kelly'lerin öyle nadir modelleri var ki hayal bile edemezsiniz. 1980'li yıllarda bir safaride öldürülmüş bir filin derisinden 1990'larda üretilmiş bir mini Kelly var elimde. Üzerinde minik zebralar bulunan bu 20 santimetrelik çantanın bir benzerini bulabilmeniz imkansız" diye konuşuyor.

ÖZEL JETLE TRANSFER
Rus bir müşterisinin nişanlısı için satın almasını istediği Birkin model çanta için kendisine özel bir jet yolladığını, tüm zamanların en iyi boksörlerinden biri olan Floyd Mayweather'ın da müşterileri arasında bulunduğunu söyleyen broker'ın hayatı yeni üretilen çantalar için sıraya girmek, açık artırmaları takip etmek ve müşterileri arasındaki çanta değişikliklerini gerçekleştirmekle geçiyor.
Kocası uzun süre ünlü müzayede salonu Sotheby's için çalışan broker, "Bu işle ilgilenmeye beni eşim ika etti. İlk Hermes'im ikinci eldi. Ve oldukça uygun bir fiyata satın almayı başarmıştım. Tutkuyla bu çantanın peşinden gidiyordum. Ama tabii ki daha çok almam mümkün değildi. Eşim benim bu konudaki uzmanlığımı bir şekilde paraya da döndürebileceğimi söyledi. Ve ben 1996 yılından bu yana bu işi yapıyorum" diyor.

60 YILDIR GELİNLİKLER ONDAN İLHAM ALIYOR
Önce Hollywood'un ardından Monaco'nun prensesi olan Grace Kelly'nin ölümünün üzerinden 32 yıl geçti. Ancak zarif giyim tarzı, ölçülü hatta muhafazakar olarak nitelendirilebilecek kıyafet tercihleri hala moda dünyasına ilham veriyor. 1956 yılında giydiği gelinliği ise en çok kopyalanan kıyafetler arasında yer alıyor. Tabii ki bunda Kelly'nin gelinliğinin Oscar'lı kostüm tasarımcısı Helen Rose tarafından tasarlamış olması da önemli bir etken.Son altı yıla damga vuran tüm gelinliklerde Kelly'nin gelinliğinin esintisi olması da bunun ispatı olsa gerek... 2011 yılında İngiltere Prensi William ile hayatını birleştiren Cambridge Düşesi Catherine'in, 2009 yılında evlenen ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın, dünyanın en zengin aileleri arasından biri olarak kabul edilen Rothschild'ların veliahtı James Rothschild ile dünya evine giren Nicky Hilton'ın gelinlikleri ve son olarak dünyanın en genç zenginleri arasında yer alan Snapchat'in kurucusu Evan Spiegel ile evlenen Miranda Kerr'in gelinlikleri Grace Kelly'nin gelinliğinden detaylar taşıyor.

Moda kazanı

MİNİKLERİN ŞIKLIĞIİngiltere Prensi William ile Cambridge Düşesi Catherine yurt dışı seyahatlerine çocukları Prens George ve Prenses Charlotte ile birlikte çıktı. Annelerinin şıklığı bir yana miniklerin gardrobu da görülmeye değer. Kraliyet ailesinden biri olunca ne giyeceğiniz önem kazanıyor tabii. Çocuk olsanız bile...

HAFTANIN KARNESİÖZGE ULUSOY

Elini attığı her işte başarılı olan Özge Ulusoy'un rengarenk, bol desenli ve ışıltılı kıyafetleri eminim sizlere de enerji veriyordur. Kombinleri kusursuz bir şekilde taşıyan Ulusoy, herkese ilham veriyor.BEYZA UYANOĞLU
Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Beyza Uyanoğlu'nun bu sarı yazlık elbisesini görüp de içi açılmayan var mıdır acaba? Moda dünyasını yakından takip eden Uyanoğlu, bu elbise içinde çok hoş görünüyor.

"Şu an insan ilişkileri o kadar hızlı ki... Moda da sizin bu hızlı dönemde kendinizi tanıtmanızı sağlayan anlık bir dildir."
Miuccia Prada

BU SEZON DA TÜM KAPAKLARDA ONLAR OLACAKTabii ki Kendall Jenner ve Gigi Hadid'den söz ediyoruz... Sonbahar-kış koleksiyon reklam çekimlerini tanıtan Fendi gibi birçok ünlü modaevi de bu sezon tanıtım yüzü olarak bu iki genç mankeni kullandığını açıkladı.
BİZE ULAŞIN