Büyük beden ikonu Rihanna

Büyük beden ikonu Rihanna
Bu hafta Türkiye'de de vizyona giren ünlü yönetmen Luc Besson'un yeni filmi Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu isimli film, senaryosundan çok oyuncu kadrosunda yer alan güzel bir kadınla gazetelere konu oluyor. Filmden çok konuşulan isim 1988 Barbados doğumlu ünlü şarkıcı Rihanna...
2004'te ABD'ye taşınan Rihanna şarkılarının yanı sıra sahne şovları, stili ve kusursuz fiziğiyle de kısa sürede dünya çapında büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı. Ancak ne olduysa oldu ve yaz başından bu yana 29 yaşındaki ünlü şarkıcı neredeyse sadece kilolarıyla ve değişen fiziksel görüntüsüyle gündemde. Aynı şey Besson'un iddialı filminin galalarında da yaşandı. Rihanna kırmızı halıda boy gösterdiği andan itibaren aldığı kiloları, fiziğinin nasıl değiştiği dışında konuşulan bir şey kalmıyor.

14 KİLO ALDI
Bu yıl başından bu yana yaklaşık 14 kilo alan Rihanna, "0 beden denilen şeyin sonsuza dek korunması imkansız. Ben de kilo alıyorum ve insanların bedenleriyle mutlu olması gerektiğini düşünüyorum" diye konuşuyor. Kırmızı halıda dolgun vücut hattıyla dikkat çeken ve halinden son derece memnun olduğunu söyleyen Rihanna, haziran ayı başında Barstool Sports adlı spor blog'unda çıkan bir makale yüzünden gündeme gelmişti. Blog yazarlarından Chris Spagnuolo'nun kaleme aldığı "Rihanna şişman olmayı yeni bir trende mi dönüştürecek?" başlıklı yazı çok konuşulmuştu. Yazısında Rihanna'yı sumo güreşçisine benzeten yazar, çekici kızların Rihanna'nın son halinden ilham almalarını umduğunu yazmıştı. Spagnuolo'nun sert eleştirilerinin interneti kasıp kavurması üzerine sevilen şarkıcının hayranları yazarın peşine düştüler. Yoğun tepki sonucusunda yazıyı geri çekmek zorunda kalan Spagnuolo'nun işine son verildi. Amerikalı hip hop sarkıcısı Gucci Mane'in 2007'deki kilolu halini ve 10 sene sonraki fit halini yanyana paylaşan Rihanna, "Eğer en kötü halimle idare edemiyorsanız en iyi halimi haketmiyorsunuz" mesajını verdi.
BİZE ULAŞIN