Şarkı Tarkan’dan, remix Faruk Sabancı’dan

Şarkı Tarkan’dan, remix Faruk Sabancı’dan

Haziranda yayınladığı Home'la dikkatleri üzerine çeken DJ prodüktör Faruk Sabancı çalışmalarını yakından takip ettiğim isimlerden. Geçen günlerde Instagram hesabının hikayeler bölümünde beni çok heyecanlandıran bir habere yer verdi. Tarkan albümünün en güzel şarkılarından Çok Ağladım'ın remix'i üzerinde çalıştığını duyurdu. Bir şarkıya remix yapmak o şarkıyla yolculuğa çıkmak gibi... Bakalım yetenekli prodüktörün yolculuğu nasıl sonuçlanacak, bu yolculuk sözleri Ayça Zeynep Aydın (Miya), müziği Murat Matthew Erdem'e ait şarkıya neler katacak?


Faruk Sabancı

ONLARIN DRAKE'İ VARSA BİZİM ONUR'UMUZ VAR
Onur Özdemir'i ilk olarak indie rock grubu Sakin'le tanıdık. Sonra karşımıza Alper Narman'la ürettiği pop hitleriyle çıktı. Nerdesin Aşkım? (Hadise), Güm Güm (Ayşe Hatun Önal), Çok Çok (Edis)... 2016'da Onurr adı altında üç single yayınladı. Geçen hafta ise beklenen haberi aldık. Onurr ilk albümünü tamamlamıştı. Kendisiyle plak şirketinin ofisinde Bir Kahramanlık Hikayesi'ni dinlemek için buluştuk. Sekiz aylık bir çalışmanın sonunda ortaya yüzü batıya dönük ama bizden etkiler taşıyan bir pop albümü çıkmış. Onurr, tropical house, trap, trip hop, deep house gibi trend müzik akımlarını, Frank Ocean, Kendrick Lamar, Drake gibi isimleri yakından takip etmiş, albümün sound'una ustalıkla yedirmiş. Bu arada Berkeley mezunu Batu Çaldıran'ın albüme aranjör olarak katkısından bahsetmemek olmaz. İkilinin kimyalarının tuttuğunu albümü dinlerken hissediyorsunuz.
Sözler her zamanki gibi Onurr- Alper ikilisinin incelikli, derin ve rengarenk iç dünyalarını yansıtıyor. İki şarkıda Sezen Aksu'nun da imzası bulunuyor. "Suçluyum, gölgene ay gibi daldım", "Her şey gibi aşk da ölür, yasla nişanlı gönül" gibi sosyal medyada bol bol paylaşılacak cümleler çok.
Albüm 11 Ağustos'ta çıkıyor. Onurr sadece ailesine değil, hayata armağan olarak gelmiş bir müzisyen. Sesi ruhunuza iyi gelecek.

HAFTANIN MÜZİK ROTASI
Ünlü gruplar ve DJ'ler bu hafta sonu Bodrum'a adeta çıkarma yapacak. Vakkorama ve Power FM'in düzenlediği Vakkorama PowerFul Festival, Yalıkavak Xuma Village'da gerçekleşecek. Festivale katılacak isimlerden bazıları şöyle: Timboletti, DJ Pappa, Stavroz, Deeperise ft. Jabbar ve Jhon Montoya.Levent Yüksel ve Mirkelam 12 Ağustos'ta Küçükçiftlik Bahçe'de konser verecek. İki usta ismin bu özel buluşması kaçmaz. Gecede ilk olarak Deniz Sipahi sahnede olacak.
BİZE ULAŞIN