Markalar Sansa’nın peşinde

Markalar Sansa’nın peşinde
Louise Turner yani Game of Thrones'un Sansa Stark'ı. Küçücük ve masum bir kız olan Sansa, dizi finale yaklaştıkça deyim yerindeyse feleğin çemberinden geçti. Tam bir hanımağa oldu. Haliyle Sansa Stark karakteriyle büyüyen oyuncu Sophie Turner, tıpkı karakteri gibi olgunlaştıkça güçlendi, güçlendikçe popülaritesi arttı. Öyle ki dünyaca ünlü markaların kıskacına girdi. Son olarak Louis Vuitton'un marka yüzü olan Turner, bundan yıllar önce İngiltere'de küçük ailesiyle, çiftliğinde sıradan bir hayat yaşarken bunları hayal bile edemezdi.
İşte İngiltere kırsalından dünya starlığına uzanan Sophie Turner hakkında birkaç detay...
21 yaşındaki oyuncu, dizi için seçmelere katıldığında henüz 12 yaşındaydı.
İngiltere'nin Northampton şehrinde dünyaya geldi. Ardından ailesiyle Warwick şehrine taşındı. 11 yaşına kadar Warwick Hazırlık Okulu'nda okuduktan sonra King's Lisesi'ne devam etti. Turner 13 yaşından beri tiyatro şirketi Playbox Theatre Company'nin bir üyesi.
Game of Thrones setinde büyüyen Turner, dizi sayesinde oyunculuk kadar hayata dair birçok detay da öğrenme fırsatı buldu. Verdiği bazı röportajlarda, cinsellikle ilgili bazı şeyleri dizide ilk kez duyduğunu söyleyerek epey haber malzemesi oldu.
Dizide kardeşi Arya Stark'ı canlandıran Maisie Williams, gerçek hayatta en iyi arkadaşı.
Tam bir Justin Bieber hayranı. Sosyal medyasında ona dair fotoğraflar paylaşıyor.
Game of Thrones'ta Kuzeyliyi canlandıran Turner, kızıl saçlarıyla ünlü. Ama asıl saç rengi sarı, dizi için boyatıyor.
Bir yılı aşkın süredir ABD'li müzisyen Joe Jonas ile birlikte. Ama magazin basını tarafından sürekli göz hapsinde tutulmaktan şikayetçi.
Dizide Sansa Stark karakterine ait Lady isimli kurdu o kadar sevdi ki, gerçek hayatta da sahiplendi ve Zunni ismini verdi.
Atlara alerjisi olduğu için, çekimlerden önce alerji ilacı alıyor.


Louise Truner, Vuitton için yapılan çekimlerde gerçek saç rengini kullanıyor.
BİZE ULAŞIN