Mavi kanlı stil ikonları

Avrupa kraliyet ailelerine mensup henüz 15 yaşına bile gelmemiş olan çocuklar iddialı giyim tarzlarıyla şimdiden yaşıtlarına ilham veriyor

Mavi kanlı stil ikonları
DANİMARKA
Saray terzisi elinden elbiseler

Danimarka Veliaht Prensi Frederik ve Prenses Mary'nin dört çocukları bulunuyor. Prens Christian, Prenses Isabella, Prens Vincent ve Prenses Josephine... Kıyafetleri saray terzisi tarafından dikiliyor. Çocuklar çoğunlukla krem rengi, bebek mavisi ve beyaz renklerden oluşan bir renk paletini tercih ediyor. Kraliyet ailesinin çocukları çok nadir spor kıyafetlerle görüntüleniyor. Aile çocuklarının üzerinde logo ve amblem olmayan ürünler kullanmayı tercih ediyor.

NORVEÇ
Lüks parçalardan kaçıyorlar

Veliaht Prens Haakon ve Prenses Mette-Marit'in çocukları Prenses Ingrid ve Prens Sverre güzellikleriyle sayısız habere konu oldu. Ülkenin doğal kumaş kullanılarak üretilen tasarımlarını tercih eden aile bireyleri, çocukları için aşırı lüks parçalar satın almamayı tercih ediyor. Çocuklar davetlere çoğunlukla yerel kostümlerle katılıyor. Prenses Mette-Marit verdiği röportajlarda çocuklarının diğer çocuklardan ayrışmasını istemediğini bu nedenle de asla çok iddialı ürünler kullanmadığını söylüyor

BELÇİKATasarım parçalara yatırım

Belçika Prensi Laurent ve Prensesi Claire'in kızları Prenses Louise ülkenin stili en çok takip edilen isimlerinden biri... Kraliyet tahtında 13'üncü sırada da olsa, çoktan ülkesinin en sevilen isimlerinden biri. Ailesi Prenses için ülkenin ünlü tasarımcılarından alışveriş yapmayı tercih ediyor. Belçika Kralı Philippe'nin çocukları Prenses Eleonore, Prens Emmanuel, Prens Gabriel ve Prenses Elisabeth ile birlikte ülkenin en iddialı çocukları arasında yer alıyor.

İSVEÇ
Tarzları spor ve geleneksel

İsveç Veliaht Prensesi Victoria'nın kızı Prenses Estelle ve oğlu Prens Oscar, İsveçli özel terziler tarafından tasarlanan geleneksel kıyafetlerle spor kıyafetler giyiyor. Bunda Prenses Victoria'nın spor hocasıyken âşık olup evlendiği Prens Daniel'ın da etkisi büyük. Resmi görevleri dışındaki tüm zamanlarını doğada geçirmeyi seven aile üyeleri, bu sayede de normal hayatla bağlarını koruyor. Prenses Victoria, "Çocuklarınız siz ne için zorlarsanız zorlayın kendilerine göre bir şeyler giymeyi tercih ediyor. Estelle de tam olarak böyle bir kız çocuğu" diye konuşuyor.

İNGİLTERE
Kıyafetlerini anneleri tek tek seçiyor

İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın torunları Prens George ve Prenses Charlotte, mavi kanlılar arasında en popülerleri... Bunda tabii ki Prens George'un gelecekte üzerinde güneş batmayan krallık olarak adlandırılan İngiltere'nin kralı olmasının kesin olarak görülmesi de etkili... Bu iki sevimli kraliyet üyesinin kıyafetlerini anneleri Cambridge Düşesi Catherine seçiyor. Catherine'in en sevdiği çocuk markalarıysa Pepa&Co, Rachel Riley, Wild&Gorgeous, GH Hurt&Son ve Cath Kidson bulunuyor.
BİZE ULAŞIN