‘Çatlak’ anne kalmasın

Hamilelik ve çocuk sahibi olmak bütün kadınlar için oldukça heyecan verici. Ancak doğum sonrası oluşan çatlaklar annelerin ortak sorunu. Peki, çatlaklardan kurtulmak mümkün mü?

‘Çatlak’ anne kalmasın
Anne olmuş bütün arkadaşlarım bir araya geldiğimizde laf dönüp dolaşıp hamilelikte oluşan çatlaklara geliyor. Durum o ki, kadınlarımızın bir numaralı güzellik sorunu çatlaklar. Üstelik bu durumu eşleri sorun etmiyor. Buna rağmen denenmeyen krem, tedavi kalmıyor. Hatrı sayılır paralarda bu uğurda acımadan harcanıyor. Anlayacağınız hiçbir kadın 'çatlak anne' olmak istemiyor. Şakayı bir kenara bırakıp bana verilen görevi yerine getirmek için hemen harekete geçtim. Şu sıralar kadınlar benden mucizevi çözümleri bulup önlerine sermemi bekliyor.
Kremlerin bir işe yaramadığını zaten herkes deneyip öğrenmiş. Bana düşen daha kesin bir çözüm bulmak oldu. Hemen Özel Mira Poliklinikleri'nden söylediklerine çok güvendiğim arkadaşım Melike Delibaş'ı aradım. Melike söyle bana, çatlakları tamamen geçiren bir yöntem var mı? diye sordum. "Maalesef, tam anlamıyla yok etmek mümkün değil, sana mucizevi bir reçete veremem Pınar" dedi. O an okuyucularıma müjdeli haber veremeyeceğim için üzüldüm. Melike devam etti: "Ama izleri büyük ölçüde hafifletmek ve rahatsız etmeyecek görüntüye getirmem mümkün" dedi. Bu cümle içime su serpti. O zaman bana o yöntemi anlat dedim, sevinçle. Uygulama platinum pen denilen kaleme benzeyen bir cihazla yapılıyor. Çatlak olan bölgelere lokal anestezi uygulanıyor ve ucunda dokuz mikro iğnesi olan kartuşla yüzlerce mikro kanal açılıyor. Bu kanallar çok küçük olduğu için işlem sonrası pek kanama olmuyor. Cildin değerli üst tabakası olan epidermise zarar vermiyor ve soyma işlemi de olmuyor. Uygulamadan sonra özel mezoterapi ürünleri de kullanılıyor. Bu ürünler açılan mikro kanallardan geçerek orta tabakaya uzanıyor ve doku yenilenmesi sağlanıyor.
Uygulamanın iyileşme süresi çok kısa. Üstelik ağrısız, işlemi yaptırıp işinize gidebiliyorsunuz. Genelde 4-6 seans arası çatlakların iyileşme göstereceği ve belirsiz hale geleceği söyleniyor. Seansların arası da 15 gün ve 20-30 dakika sürüyor. Uygulama fiyatı 1400-1600 lira arasında değişiyormuş. Evet, pek ucuz değil. Bu yüzden bu yöntemi kullananlarla görüşüp vereceğiniz paraya değip değmeyeceğini mutlaka yazacağım size.
BİZE ULAŞIN