Limonata tadında Emina

Emina Sandal, yeni şarkısı Limunada ile Balkanlar’da fırtınalar estiriyor. Sandal hayranları arasında, şarkıya video klip çekme modası da hızla yayılıyor

Limonata tadında Emina

Emina Sandal, Balkanlar'da özellikle de doğduğu ülke Sırbistan'da çok sevilen bir pop yıldızı. 14 yaşında şarkı söylemeye başladı, 19 yaşında herkes onu tanıyordu. Mustafa Sandal'la evlenip İstanbul'a yerleşti, çocukları oldu ama müzikten hiç kopmadı, çalışmalarına devam etti.
Ünlü şarkıcı şimdilerde ağustos ayının ilk haftası yayınladığı yeni şarkısı Limunada (Limonata) ile gündemde. Sandal'ın Milica Todorovic ile birlikte söylediği şarkının YouTube'taki izlenme sayısı bir ayını doldurmadan 13 milyona yaklaştı. Sözleri Sandal, bestesi ise Darko Dimitrov imzalı şarkı, Balkanlar'da kopardığı fırtınanın ardından uluslararası bir hit olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Bu arada Sandal hayranları, şarkıyı dillerinden düşürmedikleri gibi bir süredir Limunada'ya kendi kliplerini çekme modası başlattılar. Kimi deniz kenarında gitar eşliğinde romantik bir ortamda çekiyor klibini, kimi de işin içine biraz espri katmayı tercih ediyor. Her ne şekilde olursa olsun klipler ilgi görüyor, izleniyor.

***

ŞİMDİLİK ONDAN COOL YOK
Ne Kendrick Lamar, ne Rihanna, ne de Katy Perry. 2017'de müzik dünyasının yıldızı oydu. DJ Khaled'in 10 aylık oğlu Asahd'dan bahsediyorum.

Geçen pazar gerçekleşen MTV Video Müzik Ödülleri törenine katılanlar arasında DJ Khaled de vardı. Ünlü DJ prodüktör, bu yılın en çok konuşulan albümlerinden birini yapmış ve dört dalda ödüle aday olmuştu ama törende ilgi odağı kendisi değil, kucağındaki 10 aylık oğlu Asahd oldu. Asahd kendisi için özel dikilen, 2 bin dolarlık Gucci takımıyla kameraların karşısına geçti. Yüzünde 10 ayda çok işler başarmış bir bebeğin 'haklı gururu' vardı!
Asahd için 2017'nin en şanslı bebeği demek yanlış olmaz. Daha birinci yaşını kutlamadan adı müzik dünyasının en büyük isimleri ile anılır hale geldi, törenlere katıldı, video kliplerde oynadı. Gelin Asahd'ın ilgi odağı olduğu anlara geri dönelim.BET ödül töreninde pişti oldu: Ünlü rapçi Gucci Mane, bu fotoğrafı Instagram hesabından 'İkizler' yorumu yaparak paylaştı.

Uçak korkusunu yendi: 41 yaşındaki prodüktör DJ Khaled, geçen ay 10 yıl sonra ilk kez uçağa bindi. Kucağında oğlu vardı: "Asahd uçak korkumun üstesinden gelmemi sağladı" açıklamasını yaptı.

Ödül konuşmasında sahnedeydi: DJ Khaled, iHeart Müzik Ödülleri töreninde sahneye çıktı ve ilham verici bir konuşma yaptı. Tabii ki kucağında Asahd vardı.


Kendrick Lamar - DJ Khaled - Asahd Khaled

En genç yapımcı: Asahd altı aylıkken tüm zamanların en genç yapımcısı olarak tarihe geçti. Babasını stüdyo çalışmaları sırasında da yalnız bırakmadı.

Instagram'ın resmi bebeği: Asahd'ın Instagram'da resmi hesabı bulunuyor. Henüz bir yaşında bile olmadığını söylemiştim değil mi?

Albüm kapağı için poz verdi: Asahd babasının Shining ve I'm the One single'larının kapağında yer aldı. DJ Khaled'in Rihanna ile seslendirdiği Wild Thoughts şarkısının klibinde rol aldı.

Grammy'deki yakışıklı: Grammy ödül törenine smokiniyle katıldı.

***

HAFTANIN ETKİNLİĞİ
Zorlu PSM Studio'da yeni bir seri başlıyor. Canlı Sahne serisi kapsamında Türk pop ve rock müziğin sevilen isimleri Studio'da konser verecek. Konsere katılım davetiye ile olacak ama performanslar Red Bull'un internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak. 7 Eylül perşembe günü gerçekleşecek ilk konserin konuğu MFÖ.

HAFTANIN SINGLE'I
Türkiyeli DJ'lerin elektronik dans müziğindeki atağı sürüyor. Doğuda olup yüzlerinin batıya dönük olmasının avantajını kullanarak başarılı parçalara imza atıyorlar. Bunun son örneği Arem Özgüç ve Arman Aydın. Genç prodüktörlerin Bolier ve NBLM'le beraber kaydettikleri Imagine adlı parça son dönemdeki favorim.

BİZE ULAŞIN