Haftanın filmleri

Haftanın filmleri
Asi genç yine dünyayı kurtaracak
KINGSMAN: ALTIN ÇEMBER/ KINGSMAN: THE GOLDEN CIRCLE
2015'in sürpriz filmlerinden biriydi Kingsman: Gizli Servis. Sıradan bir gencin gizli servis üyesi olması sonrasında yaşananları konu ediyordu. Hınzır, enerjik, ajan filmleri klişelerini ters yüz eden bir yapımdı. İlk filmin sürpriz başarısı, ikinci film Kingsman: Altın Çember'in de yolunu açtı. Yine Matthew Vaughn tarafından yönetilen filmde asi genç Eggsy dünyayı bir kez daha kurtarmanın peşinde. Ama bu sefer düşman daha zorlu ve ABD'li meslektaşlarıyla işbirliği yapmak zorunda. Taron Egerton ve Colin Firth'in yanı sıra kadroya Julianne Moore, Halle Berry, Channing Tatum ve Jeff Bridges gibi isimlerin de eklendiği film haftanın iddialı yapımlarından...

Pandoranın kutusu açılıyor
TARLA
Eylül ve Özür Dilerim filmleriyle tanınan fotoğrafçı kökenli yönetmenlerimizden Cemil Ağacıkoğlu'nun üçüncü filmi Tarla için biraz hayalperest bir adamın kendi aile gerçekleriyle hatta kendisiyle yüzleşmesinin filmi denilebilir. Borç batağındaki Tarık ekonomik kurtuluşunu köydeki tarlayı satmakta bulur. Anne ve babasını zar zor ikna etse de kardeşinin olurunu alması zordur. Kardeşiyle hesapta olmayan İstanbul yolculuğu pandoranın kutusunun açılmasına neden olur. Filmde Serkan Ercan, Ilgaz Kocatürk, Kenan Bal ve Hale Akınlı rol alıyor.

Halk kahramanı yeniden beyazperdede
ATÇALI KEL MEHMET
1964 yapımı Fikret Hakan'lı Atçalı Kel Mehmet gösterime girdiğinde epey ses getirmişti. 43 yıl sonra Ege'nin bu namlı efesi yeniden beyazperdede. 2. Mahmut döneminde yaşamış, Ege bölgesinin ilk efelerinden olan Atçalı Kel Mehmet zenginden alıp fakire vererek bölgesinde adaleti sağlar. Onun bu tavrı ağaların çıkarlarını zedeler ve hain ilan edilerek hakkında ölüm fermanı verilir. Hakan Şahin'in yönettiği filmde Gökhan Keser, Cemal Hünal, Ceren Kaplakarslan, Mehmet Polat, Ümit Acar ve Muhammed Cangören gibi isimler rol alıyor.
BİZE ULAŞIN