Anneleri düşünen icatlar

Anneleri düşünerek üretilmiş bazı ürünleri keşfetmek hem içinizi rahatlatacak hem de size kahve içme fırsatı sağlayacak. İşte her annenin haberdar olması gereken altı pratik icat

Anneleri düşünen icatlar
Anne olmak pratik olmayı gerektirir. Çünkü aynı anda birden fazla işi yapmak zorunda kalırsınız ve yardım isteyeceğiniz kimseyi de bulamazsınız. Bu durumda iş başa düşer ve kendi pratik yollarınızı tecrübe edinerek bulursunuz. Ancak bir de hayatınızı kolaylaştırmak için yapılmış ürünler vardır. İşte bunları keşfetmek size büyük rahatlık sağlar. Biz de bugün anneler için hayatlarını kolaylaştıracak icatları bir araya getirdik. İçlerinden biri mutlaka işinize yarayacaktır.

DÜŞERKEN KİLİTLENEN EMZİK
Bebeğiniz emzik emmeyi çok seviyor ancak sürekli ağzından düşürüyor olabilir. Her defasında onu alıp yıkamak da size düşer. İşte düşerken kilitlenen bu emzikler sizi hijyen derdinden kurtarıyor. Çünkü bebeğinizin ağzından çıkar çıkmaz etrafındaki kapak kapanıyor. Böylelikle kirlenmesi imkânsız hale geliyor.

BIRAK O SALLASIN
'Ne bu halin, gece beşik mi salladın?' tabiri boşuna söylenmez. Çünkü gece boyunca uykusuz, bebek uyutmaya çalışmanın ne demek olduğunu anneler bilir. Durumun vahimliğini de deyimleşmiş olması ispatlıyor zaten. İşte beşik sallamaya dur diyecek bir icat: Sallama aparatı. Bu aparatı pusetinize takıyorsunuz o sizin yerinize sallıyor. Ne güzel değil mi? O arada bir kahveye ne dersiniz?

PRATİK ATEŞ ÖLÇERLER
Ateş ölçer konusunda uzmanlar bayağa çalışmış. Çünkü annelerin bu konuda ne kadar hassas ve gerçek bilgiye ihtiyaçları olduğunun farkındalar. İlk seçeneğiniz emzikli ateş ölçerler olabilir. Bebeğiniz emerken aynı zamanda ateşini de ölçüyor. Diğer bir seçenek termometre etiketi. Bu etiketi bebeğinizin cildine yapıştırıyorsunuz. Cep telefonunuza da ilgili uygulamayı indiriyorsunuz. Çocuğunuzun uykusu bozulmadan ateşini ölçebilen etiket, telefonunuza da sıcaklığındaki değişiklikleri kaydediyor. Böylece her şey kontrolünüzde oluyor.

ISITICILI BİBERON
Bebekle dışarı çıkmanın en büyük zorluklarından biri, sütü ya da mamasını nerede, nasıl ısıtabileceğinizdir. Çoğu anne bunu düşünmemek için bile evden dışarı adım atmaz. Oysa bunun da pratik bir yolu bulunmuş. Kendinden ısıtıcılı şişeler, çocuğunuzun yiyeceğini herhangi bir elektrik kablosu olmadan ısıtıyor. Nasıl mı? Sadece tuz ve su içeren tek kullanımlık bir tablet, dört dakika içince şişenin içindeki sıvıyı 37 dereceye kadar ısıtıyor.

KENDİ KUMANDASI OLSUN
Çocukların evde en sevdiği eşyadır kumandalar. Bebeklik dönemlerinden itibaren ellerine alıp kemirmek hatta televizyonla ilişkisini keşfettikten sonra kanalları değiştirmek isterler. Eğer sadece belli kanalları izlemesini istiyor, diğerlerinin onun için uygun olmadığını düşünüyorsanız, çocuklar için üretilmiş bu kumanda tam size göre. Çocuk kumandasına belirlediğiniz yedi kanalı ekliyorsunuz ve çocuğunuz o kanallar dışındakileri izleyemiyor.İSTANBUL MUHAFIZLARI MinikaGO'DA
Çocuk kanallarındaki çizgi filmlerini yakından takip ediyorum. Kızıma ilerde izletebileceğim çizgi filmlerin listesini çoktan hazırladım bile. Bunlardan biri de İstanbul Muhafızları. Tabii, seçimlerimi yaparken kızımın bilgi ve ruh dünyasını geliştirmesine, şiddet, küfür içermemesine çok dikkat ediyorum. İstanbul Muhafızları da, çocukların iyi ve kötü kavramlarını ayırt etmeleri, teknolojiyi doğru şekilde kullanmaları ve tarihi öğrenmeleri için doğru bir örnek. Takip edenler için bir haberim var. İstanbul Muhafızları yeni bölümleri ile artık MinikaGO'da.
BİZE ULAŞIN