7/24 şehirde yaşam

7/24 şehirde yaşam
TİYATRO
CEREN ARSEVEN

Eğlenceli bir bulmaca

11. sezonuna giren Tiyatroadam, Duşan Kovaçeviç'in yazdığı İntiharın Genel Provası oyununu sahneliyor. Emrah Eren'in yönettiği oyun eğlenceli bir bulmaca, şaşırtıcı bir macera ve sarsıcı bir sistem eleştirisi... Başrollerinde Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk'ün yer aldığı oyun bugün 20.30'da KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde, 2 Aralık Cumartesi günü 20.30'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde.

SERGİ
CEREN ARSEVENDil oyunlarıyla bezeli hınzır resimler
Mevlüt Akyıldız'ın 40 yıllık birikimini ironik dokunuşlarıyla sergilediği Resmigeçit sergisi 2 Aralık'a kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nde devam ediyor. Sergide sanatçının popüler kültürün parodisini yaptığı resimleri de dikkat çekiyor. Sergi kapsamında davet edilen konukları ise The Marmara ağırlıyor.

TİYATROEinstein sahnede

Ümit ve Turgut Denizer'in yazıp yönettiği, Oğuz Tunç'un başrolünü üstlendiği Bilim Barıştır- Einstein adlı oyun ünlü bilim adamının meşhur İzafiyet Teorisi'ni eğlenceli bir şekilde sahneye taşıyor. Oyun 17 Kasım Cuma ve 25 Kasım Cumartesi saat 20.30'da Kadıköy Bahariye'deki Öykü Sahne'de. Bilet fiyatları 25 ve 30 TL.

FESTİVALŞehre kahkaha geliyor

BKM'nin düzenlediği İstanbul Komedi Festivali başlıyor. 11-18 Kasım tarihlerinde, yedi farklı mekanda gerçekleşecek festival bu yıl mizahın ulusal ve uluslararası isimlerini ağırlayacak. "Söyleyin de beraber gülelim!" sloganıyla yola çıkan festivalde komedi şovları, paneller, atölyeler, film gösterimleri yapılacak.Zeynep Demirel'in favori 5'i
Adana İl Sınırı - Hem ortamını, hem yemeklerini çok seviyorum.
Break Cafe - Anadoluhisarı'ndaki bu kafenin kahvaltısını ve manzarasını beğeniyorum.
Zorlu Parle - Burası alışveriş sonrası dinlenmek ve yemek yemek için tercih ettiğim yer.
Balıkçı Abdullah - Beykoz'daki bu restoran balık yemek istersem gittiğim yer. Mezeleri çok lezzetli.
Alacati Sokak Meyhanesi - Caddebostan'daki bu restorana kafa dağıtmak ve eğlenmek için gidiyoruz.

SERGİBienal için son iki gün

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda İyi Bir Komşu başlığıyla gerçekleştirilen 15. İstanbul Bienali'ni gezmek için son iki gün. Bienal Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern, Pera Müzesi, Ark Kültür, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı olmak üzere birbirine yürüme mesafesindeki altı komşu mekânda ziyaretçilerini bekliyor. Sergiler kapanış haftasına özel olarak bugün gece saat 24:00'e kadar açık olacak.

ATÖLYE

Osmanlı çiniciliğinin öyküsü
Sabancı Müzesi'nde yetişkinlere yönelik düzenlenen Osmanlı Çiniciliğinin Öyküsü başlıklı eğitim programı, çini ve seramiklere odaklanıyor. Üç hafta sürecek dersleri Yrd. Doç. Dr. Belgin Demirsar veriyor. İlk ders 30 Kasım'da. Ücret 400 TL.

KONSER
MELTEM FIRATLI
Flamenko ve caz bir arada
Bu yıl 18. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali devam ediyor. Bu hafta, 17 Kasım Cuma günü İspanyol müziğinin yeni umudu olarak gösterilen Ariadna Castellanos, Antalya Kültür Merkezi sahnesinde olacak. Paco de Lucia, Michael Camilo ve Herbie Hancock gibi birçok sanatçı ile aynı sahneyi paylaşan Castellanos'un vereceği konserin başlama saati 20.30. Festival, 1-2 Aralık'ta ünlü şef Leonard Slatkin'in yöneteceği konserlerle son bulacak.Efsanevi piyanist sürpriz konukla geliyor
Gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı Shine filmi ile milyonlar tarafından tanınan David Helfgott, 15 Kasım çarşamba günü Zorlu PSM'de, 18 Kasım cumartesi günü ise Ankara Congresium'da konser verecek. Helfgott konserlerinde 12 yıl tedavi görmesine neden olan Rahmaninov'un 3. Piyano Konçertosu'nu çalacak. Kendisine sahnede genç ve yetenekli piyanist Hoang Pham eşlik edecek.

NOT DEFTERİ
DAMLA KAYAYERLİ

1- İzmirliler, seramik kaktüs etkinliğine katılabilir. Doryan Art'ta seramik atölyesi bugün saat 14.30'da başlıyor. Üç saatlik atölyenin fiyatı 62 TL.
2- İTÜ Yatırım Kulübü'nün düzenledigi Pazarlama ve Finans Zirvesi 12-15 Kasım arasında İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde. Öğrenciler panellerle kendilerini geliştirirken atölye çalışmalarına katılıp, staj-iş başvurusu yapabilecek.
3- Ferhad ile Şirin tiyatro oyunu, 15 Kasım Çarşamba günü saat 20.00'de Sahne Tozu Tiyatrosu Fehmi İşgören Sahnesi'nde İzmirlilerin karşısında oluyor. Bilet 18 TL.
4- Gömü Bir Küp Altın isimli iki perdelik oyun, Gaziantep Devlet Tiyatrosu Onat Kutlar Sahnesi'nde Gazianteplilerle buluşuyor. Oyun, 16 Kasım Perşembe günü saat 20.00'de başlıyor.
5- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın şefi Gürer Aykal, solisti Emre Elivar. 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 20.30'da sahne alıyor. Konserin biletleri tam 15 TL, indirimli 10 TL, güzel sanatlar-konservatuvar öğrencisi 5 TL.
BİZE ULAŞIN