Üç boyutlu makyaj

Üç boyutlu makyaj
Anaokulundan beri resimler yapan ve özellikle portreler üzerinde yoğunlaşan Dain Yoon için işin en zor yanı tek başına çalışıyor olmak. "Sadece aynadaki yansımama barak resim yapmaya çalışıyorum. Bunun ne kadar zor olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Bir noktadan sonra insan kendi yüzünü daha fazla görmek istemiyor, ancak resmin bitebilmesi için saatlerce aynaya bakmak zorunda kalıyorum" diyor.
Üç boyutlu bir görüntü yapabilmenin zaten zor olduğunun ancak daha da zor olanın bu görüntünün fotoğraf ya da videoda güzel çıkması olduğunun altını çizen Dain Yoon, "Yaklaşık 12 saat süren bir çalışmanın ardından ortaya tamamen yok olacak bir sanat eseri çıkıyor. Ve bu sanat eserinin sonsuza kadar durabileceği tek yer fotoğraflar ya da videolar... Bu durumda sadece resim yaptığınız tuval değil bu tuvaldeki yansımanın fotoğraflarda iyi çıkması da önemli oluyor" diye konuşuyor.

SERGİ AÇMAK İSTİYOR
Geçen günlerde Ellen DeGeneres'in televizyon programına da konuk olan 24 yaşındaki genç sanatçı, bu eserlerinin görüntülerini açacağı büyük bir sergiyle tüm dünyaya tanıtmayı planlıyor.
Yoon, "Yaklaşık iki yıldır vücudumu tuval olarak kullanıyorum. Tek amacım görenlerde bir ilüzyon hissi uyandırmak. Hep başka kimsenin yapmadığı bir şey yapmak istedim. Ve şu an bunu yapabiliyor olmanın mutluluğu tarifsiz" diye konuşuyor.
BİZE ULAŞIN