Evden çıkmadan dünyayı fotoğrafladı

Açık alan korkusu olan Jacqui Kenny’nin Google Street View’la çektiği fotoğraflar sayesinde Instagram’da 86 bin takipçisi var.

Evden çıkmadan dünyayı fotoğrafladı
?Jacqui Kenny, dünyadaki binlerce agorafobik kişiden biri. Evden çıkma düşüncesi bile panik olmasına yetiyor. Tüm dünyası evinin duvarları arasındaki alan dan ibaret.
Jackie'nin bir gün aklına bir fikir geldi ve kendini Google Street View'u kurcalarken buldu ve dikkat çekici bir sahneye denk geldi. Bir köpek, Street View'un kamera arabasının peşinden koşuyordu. Jacqui çerçeveyi yerleştirdi, ekran görüntüsü yakaladı.
Peru ve Moğolistan gibi kendisini her zaman büyüleyen uzak diyarlarda gezerken tali yollar ile kuş uçmaz kervan geçmez yerleri keşfetti, dikkat çekici anları yakaladı.
Başka bir dünyaya aitmiş gibi görünen bu yerlerde buldukları, diğer insanların da beğenisini topladı. Ailesinin de fotoğrafları paylaşmaya teşvik etmesi üzerine Jacqui sadece birkaç ay içinde Instagram hesabında binlerce takipçiye ulaştı.
Yeni keşfettiği bu sergileme biçimi, kabuğundan çıkma konusunda rahatlamasına yardımcı oldu.
Manhattan'da Agorafobik Gezgin adıyla ilk kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Stories For Good ile fotoğraflarını satarak ruh sağlığı dernekleri için para topladı.
Jacqui önünde uzun bir yol olduğunun farkında, ama fotoğrafçılığa devam etme konusunda da heyecanlı.
BİZE ULAŞIN