7/24 şehirde yaşam

7/24 şehirde yaşam
Sergi
Heykeller eşliğinde 60 yıl

Döngüsel Seyir sergisiyle Süleyman Saim Tekcan zamansızlığa odaklanıyor. İzleyicisini daha farklı bir gözle bakmaya çağıran ve bilindik algılarından arındıran sanatçının sergisi bugün ziyarete açılıyor. MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki sergide mekana yerleştirilen heykeller aracılığıyla sanatçı yüzey-hacim etkileşimini yorumluyor. 30 Mart'a kadar devam edecek sergiyi 10.00-17.00 arasında görebilirsiniz.

Bir mahalleden geriye kalanlar
Sanatçı Seydi Murat Koç'un kişisel sergisi İç Zaman, bugün Maslak D Design Gallery'de açılıyor. Küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman'ın üstlendiği sergide sanatçı, kentsel dönüşümün çehresini tamamen değiştirdiği Fikirtepe mahallesinden topladığı, yıkılmış binalara ait parçaları bir araya getiriyor. Parçaların yok olmadan ölümsüz hale getirildiği sergi 15.00-20.00 arasında görülebilir.

Tiyatro
Guiness Rekorlar Kitabı'na geçen oyunBoston'da 1979 yılından bu yana aralıksız perde açan Şen Makas Charlie Chaplin Komedi Ödülü alan tek oyun. Amerika'da en uzun süreli oynanan oyun olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na da geçen Paul Pörtner'in yazıp Nedim Saban'ın yönettiği oyunu 4 Mart Pazar akşamı saat 18.30'da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde izleyebilirsiniz. Bilet fiyatı 67.50 TL. Biletler Biletix'te.

Bir yanda caz, bir yanda cinayetBarış Yücedağ'ın yönettiği Bay Jerry'nin Yeri adlı oyunda caz, cinayet ve iki zavallı garson konu ediliyor. Sayısız ödül alan oyunu Beyoğlu Bisahne İstanbul'da 4 Mart Pazar akşamı saat 18.30'da izleyebilirsiniz. Bilet fiyatı 45 TL.

Mekan
Ordu lezzetlerini denemek ister misiniz?
Hafta sonu güzel bir kahvaltı etmek isteyenlere Nelipide Gurme farklı menü seçenekleri sunuyor. Bağdat Caddesi'nde yer alan kahvaltı mekanında tüm ürünler Ordu'dan getiriliyor. Üç peynirden yapılan peynir eritmesi, kuru yufka böreği, çemen gibi lezzetleri tadabilirsiniz. Köy kahvaltısının iki kişilik fiyatı 80 TL.

Gösteri
Solo Tango Show

Müzik otoriteleri tarafından dünyanın yaşayan en iyi yeni nesil tango orkestrası kabul edilen Solo Tango, Avrupa'nın en büyük tango festivalinin 10.'su kapsamında Türkiye'ye geliyor. Dünyaca ünlü Arjantinli ve Türk dansçıların gösterileriyle zenginleştirilmiş gösteriyi 07 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00'de Mecidiyeköy Artı Sahne'de izleyebilirsiniz. Bilet fiyatları 80-140 TL arasında değişiyor.

Atölye
Şekersiz lezzetleri öğrenin

Tatlı tariflerinden şekeri atıyoruz. Şeker kullanmadan tatlı yapmayı öğreneceğiniz atölye 6 Mart Salı Maslak Mutfak Sanatları Akademisi'nde. Hindistan cevizli bitter çikolatalı kurabiye, muzlu fındıklı pasta gibi lezzetleri rafine şeker eklemeden hazırlayacaksınız. 10.00'da başlayacak atölyenin bilet fiyatı 180 TL.

Camdan hayaller
Her yaşa hitap eden dekoratif pano yapımı atölyesi bugün 15.30'da Kadıköy Ebru Susamcıoğlu Cam ve Seramik Atölyesi'nde gerçekleşecek. İki saatlik atölye çalışmasında füzyon cam tekniğiyle tanışacak ve desenlerin nasıl cama dönüştüğünü öğreneceksiniz. Gerekli tüm malzemeler atölye tarafından temin edilecek. Etkinliğin bilet fiyatı 150 TL.

Konser
Viyana'nın büyülü seslerine kulak verin
Şubat ayında başlayan 7. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali devam ediyor. Festivalin bu haftaki konuğu, Rezonans topluluğu olacak. Viyana'nın Büyülü Sesleri temalı Rezonans'ın ilk konseri bugün Harbiye Saint Esprit Kilisesi'nde gerçekleşecek. Rezonans, yarın da Kadıköy Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi'nde oda müziği tutkunlarının karşısında olacak.

Göksel Kadıköy'de
Türk pop müziğinin kendine özgü yorumu ile önemli yorumcu ve söz yazarlarından Göksel, yeni şarkılarının yanı sıra eski şarkılardan oluşan bir repertuvar ile sevenlerinin karşısında olacak. Konser bu akşam Kadıköy Dorock XL sahnesinde, saat 22.30'da başlayacak. Bilet fiyatı 60 TL.

Rüzgar arpının yankıları
2003 yılından bu yana arp ikilisi olarak konserler veren Şirin Pancaroğlu ve Meriç Dönük, bu akşamki konserlerinde Latin Amerika'dan İskoçya'ya, Orta Avrupa'dan Türkiye'ye pek çok müzik geleneğinin içerisinde yer alan arpın yankılanmalarını, farklı dillerini ve bu zenginliğin doğurduğu repertuvarlarını dinleyiciyle paylaşacak. Rüzgar Arpı adını taşıyan performansı bu akşam saat 20.00'de Beşiktaş İstanbul Deniz Müzesi'nde izleyebilirsiniz. Bilet fiyatları 50-90 TL arasında değişiyor.

NOT DEFTERİ
1- Ömürsün Doktor tiyatro oyunu bugün İzmir Sabancı Kültür Sarayı Hasan Tahsin Salonu'nda. Yazar ve doktor olan Anton Çehov'un yaşadıklarını ve öykülerini anlattığı oyun 20.30'da başlıyor. Bilet 67.50 TL.
2- Sagopa Kajmer sevilen şarkılarıyla bugün Adana Kaset Cafe sahnesinde hayranlarıyla buluşacak. 21.00'da başlayacak etkinliğin bilet fiyatı 56 TL.
3- Shanette ile Jack'in komik hikayesini anlatan İki Bekar tiyatro oyunu Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde izleyicisi ile buluşuyor. 5 Mart Pazartesi saat 20.30'da gösterilecek oyunun bilet fiyatı 67.50 TL.
4- Sekiz komedyenin 10'ar dakikalık dilimler halinde sahne alacağı Açık Mikrofon gecesi 7 Mart Çarşamba Ankara Kızılay Route'ta. Etkinlik 19.30'da başlayacak. Biletler Biletix'te.
5- İzmir TheChef4U mutfağında Risotto Atölyesi başlıyor. 7 Mart Çarşamba 19.30'dan itibaren İtalyan lezzetleriyle buluşabilirsiniz. İki saat sürecek atölyenin bilet fiyatı 90 TL.
BİZE ULAŞIN