7/24 şehirde yaşam

7/24 şehirde yaşam
Gösteri

6 kıtada 200'den fazla gösteri

Dünyaca ünlü bale topluluğu Saint Petersburg Bale Topluluğu, yeniden İstanbul'a geliyor. Topluluk, Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel gösterileri ile 16-18 Mart tarihlerinde Maslak TİM Show Center'da sanatseverlerle buluşacak. Repertuvarında Don Kişot, Paquita, Fındıkkıran, La Bayadere, Romeo ve Juliet gibi dünyaca ünlü koreografilerin yer aldığı Saint Petersburg Bale Topluluğu'nu 16 Mart Cuma akşamı saat 21.00'de izleyebilirsiniz. Bilet fiyatı 100 - 160 TL arasında değişiyor.

?Yelkenlinizi tasarlayın
Masterpı ece keyifli bir atölyeyle karşınızda. Sanatçınn yönlendirmesiyle birlikte kendi sanat eserlerinizi oluşturduğunuz Masterpiece Galata String Art-Yelkenli atölyesi bugün 13.30'da başlıyor. Ahşap plaka ve iplerle evinizin her köşesinde sizin emeğinizi yansıtacak sanat eserleri yapacak, aynı zamanda eğlenceli vakit geçireceksiniz. Beyoğlu Masterpiece Galata'da gerçekleşecek olan atölyenin ücreti 75 TL.

Tiyatro

Şaşırtıcı bir macera

Başarısız bir mimarın planladığı bir intihar başarılı olabilir mi? Özellikle de bu plan bir başkasının oyunuysa? Tiyatroadam'ın İntiharın Genel Provası oyununda bu soruların cevabını bulabilirsiniz. Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk'ün oynadığı, Emrah Eren'in yönettiği oyun bu akşam Caddebostan Kültür Merkezi'nde. Oyunun başlama saati 20.30, bilet fiyatı 56.50 TL.

Konser

Demet Akalın sahnede

Pop müziğin güçlü ve popüler seslerinden Demet Akalın, Jolly Joker Vadistanbul'da müzikseverlerle buluşuyor. Konser bu akşam saat 22.00'de başlıyor. Bilet fiyatları 68-3 bin100 TL arasında değişiyor. Biletler Biletix'te.

Uzun bir aradan sonra İzel
Uzun süredir müzik çalışmalarına ara veren İzel, Sarıyer Milyon Beach Kilyos'ta kapılarını açan Milyos Restoran'da sahneye dönüş yapıyor. Bu akşam 22.00'de akustik bir repertuvarla sahneye çıkacak olan İzel en sevilen şarkılarını seslendirecek. Sanatçıyı restorana rezervasyon yaptırarak dinleyebilirsiniz.

Karanlığın çocukları
Fut bolun ele avuca sığmaz çocuklarının suça itiliş hikayesinin anlatıldığı Aut adlı oyunu bu akşam Beyoğlu Asmalı Sahne'de saat 20.00'de izleyebilirsiniz. Bilet fiyatı 45 TL, biletler Biletix'te.

Kitap
GÖKSAN GÖKTAŞ

Hz. Hızır'ın sırları

İslam dünyasının en gizemli portresi Hz. Hızır'ın sırları, Kur'an araştırmaları ve tasavvuf kaynaklarından ilk kez çevrilen yorumlarla H. Talat Halman'ın İki Denizin Buluştuğu Yer-Hz. Hızır kitabında bir araya geliyor. Yakın dönemde Hz. Musa ve Hz. Hızır'ın Kur'an'da da geçen yolculuk kıssasına yer verdiği Buğday filmiyle büyük ilgi gören Semih Kaplanoğlu hatırlatmıştı bize, aslında hiç unutmadığımız Hz. Hızır'ı. İki Denizin Buluştuğu Yer-Hz. Hızır/H. Talat Halman/Nefes

3 ÖNERİ
Benim Adımla Toplanın /Maya Angelon/Everest
Modern Türk Şiiri /Mehmet Can Doğan/YKY
İlmihal Yahut Arzuhal /Mustafa Kutlu Dergah

Sergi

Kentin günlük koşuşturması

Ressam Harun Antakyalı'nın yaklaşık üç yıllık bir çalışma sürecinin ardından 2014 yılında tamamladığı %100 Sergisi sanatseverler ile buluşuyor. İşlerinde kentten ve kent insanının günlük koşuşturmalarından beslenen Antakyalı'nın sergisini 30 Mart'a kadar Sarıyer SUMMART Sanat Merkezi'nde görebilirsiniz. İlk defa denenen numaralı koleksiyon fikriyle sanatçının bütün eserlerinde logo ve imza bulunuyor. Sergiyi 11.00-18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz

Sergi

Ai Weiwei için son fırsat

Çinli modern sanatçı Ai Weiwei'in porselen çalışmalarına odaklanan sergi Ai Weiwei Porselene Dair'i görmek için son hafta sonu. Sarıyer Sakıp Sabancı Müzesi'nde gösterilen sergiyi 10.00-18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Sergi 11 Mart'ta sona eriyor.

NOT DEFTERİ

1 Cebrail Esen'in yönettiği Antre tiyatro oyunu bugün Sahne Çolpan İlhan Ankara'da. Hayatın gerçekliğini konu alan oyun 19.00'da başlıyor.
2 Tapas atölyesi lezzetli tarifleri bir araya getiren İzmir TheChef4U mutfağında başlıyor. Adını Rus balerin Anna Pavlova'dan alan pavlova tatlısını yapmayı öğreneceğiniz atölye yarın 17.00'de. Bilet 140 TL.
3 Nereye Gitti Bütün Çiçekler oyunu 14 Mart Çarşamba Aydın Şükran Güngör Sahnesi'nde gösterilecek. Yedi kadının ortak hikayesini anlatan oyun 20.00'de başlıyor. Bilet 45 TL.
4 Ahmet Baran & David Perez - Flamenco Konseri, Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde. 13 Mart Salı 20.30'da başlayacak konserin biletleri Biletix'te.
5 Ömer Yıldırım'ın yönettiği Boşananlar Kulübü oyunu 16 Mart Cuma Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gösterilecek. 20.00'de başlayacak olan oyunun ücreti 40 TL.
BİZE ULAŞIN