Son 100 yıla damga vuran 10 dikkat çekici trend!

İngiliz yazar Harriet Worsley, Modayı Değiştiren 100 Fikir isimli son kitabında modanın yönünü sonsuza kadar değiştiren ve şu günlere de ilham veren trendleri yazdı. Özellikle 10 trend günümüz moda anlayışının temelini oluşturuyor

Son 100 yıla damga vuran 10 dikkat çekici trend!

Moda sürekli değişiyor hem de büyük bir hızla. yüzyılda farklı birçok fikir modanın yönünü değiştirdi ve trendleri şekillendirdi. Tabii ki bu durum sayısız araştırma ve kitaba konu oldu. Kısa süre önce piyasaya çıkan Modayı Değiştiren 100 Fikir de bu kitaplardan sadece bir tanesi. Moda üzerine yazdığı kitaplarla tanınan Harriet Worsley, "Bu kitabın amacı; 1900'lerden 2010'a kadarki süreçte kadın giyiminde meydana gelen devrimsel değişimlerin altını çizmek" diyor. Tüm fikirleri kronolojik olarak sunan ve moda zaman çizelgesine göre konumlandıran Worsley, "Moda politik ve ekonomik olaylardan etkilenir. En zorlu kriz dönemlerinde en iddialı stiller ve buluşlar ortaya çıkar" diyor. Biz de bu 100 fikrin içinden son 100 yıla damga vuran 10 dikkat çekici trendi sayfamıza taşıdık:

GİYİLEBİLİR ELEKTRONİKLER
Bu yüzyılın en büyük buluşu giyilebilir elektronik kavramı. Moda dünyası şu an hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen elektronik eşyalarla uyumlu bir şekilde çalışan tasarımların peşinde.

BİZE ULAŞIN