Her derde deva doğal ürünler

Hem Covid-19 salgını hem de Ramazan ayının gelmesi bağışıklık ve sindirim sistemi rahatsızlıkları başta olmak üzere birtakım rahatsızlıkları tetikleyebilir. Fakat ruşeymden keten tohumuna birçok doğal ürün bu rahatsızlıkları önlemede en isabetli reçete durumunda…

Her derde deva doğal ürünler
Cumartesi 16.05.2020
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2020
ABONE OL

Günümüzde hem Türkiye'de hem de dünyada hızla nüfusun artması, hastalıkların çeşitlenmesi, iklim değişiklikleri ve teknolojik gelişmelerle birlikte sağlık endüstrisinde önemli dönüşümler yaşanıyor. Bu doğrultuda tüketim alışkanlıklarının da doğal ürünlere doğru kaydığı son yıllarda gözlemlenen bir gerçek. Üstelik hem Covid-19 salgını hem de içinde bulunduğumuz Ramazan ayıyla birlikte doğal ürünlere olan bu ilgi daha da arttı. Doğal destek ürünleri firması Zade Vital'in genel müdürü K. Taha Büyükhelvacıgil "Ramazan ayında da geleneksel tüketim alışkanlıkları değişmeye başladı, tokluk hissettiren, sindirim problemlerine karşı destek olan doğal yağların tüketiminde büyük bir artış bulunuyor"diyerek yükselen bu ilgiye dikkat çekiyor.

Zayıflayan bağışıklık ve sindirim sistemine karşı doğal yağların tüketilmesi öneminden de bahseden Büyükhelvacıgil ruşeym yağı, keten tohumu yağı, çörek otu yağı ve zeytinyağlı kudret narı gibi doğal ürünlerin birçok rahatsızlığı önleyebileceğini söylüyor.

O halde gelin bakalım hangi doğal ürün hangi rahatsızlıkla başa çıkmakta önem kazanıyor…

C VİTAMİ ARTIK DAHA DA ÖNEMLİ
Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan C vitamini, yeni tip koronavirüs salgınında en fazla ihtiyaç duyulan destekler arasında yer alıyor. Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına da katkı sağlayan C vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına da katkıda bulunuyor. Viral enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini destekleyen zeytin yaprağı ekstresi ile güçlendirilen C vitamini bu sayede yaşlanmaya karşı etkiye de sahip oluyor.

DOĞAL ENERJİ KAYNAĞI RUŞEYM YAĞI

Ruşeym yağı, Ramazan ayı boyunca hem halsizlik hem de yorgunluk hissedenler için önerilen ideal bir destek. Ruşeym, buğday tanesinin embriyo kısmı olup filizlenme için gerekli tüm enerji ve besin kaynaklarını bünyesinde barındırıyor. Ayrıca esansiyel yağ asitleri ve E vitamini açısından zengin olan ürün, bağışıklık sistemini destekleyerek, güçlendirmeye de yardımcı oluyor.

KABIZLIĞI ÖNLEYEN KETEN TOHUMU YAĞI

Ramazan ayında sıklıkla yaşanan problemlerin başında gelen kabızlık sorunlarına karşı, keten tohumu yağı destek olarak kullanılabiliyor. Keten tohumu yağı sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklarda da yardımcı olabiliyor.

SİNDİRİM SİSTEMİNE DESTEK KUDRET NARI

Malum Ramazan ayından en çok etkilenen yapılarımızdan bir tanesi sindirim sistemi... Zeytinyağlı kudret narı sindirim sistemini rahatlatan ürünler arasında başı çekiyor… Yaralı dokuyu yenileyici etkinliği sayesinde kudret narı, özellikle mide problemi yaşayan kişiler için öneriliyor

BAĞIŞIKLIK DENGELEYİCİ ÇÖREK OTU YAĞI

Bağışıklık sistemini destekleyip viral ve mikrobiyal hastalıklara karşı vücut direncinin artırılmasına destek olan çörek otu yağı, oruç döneminde de solunum yolu problemlerine karşı önemli bir kalkan görevi görüyor.