Başkan Zolan’dan Üçgen Çarşısı Ve Havuz Müjdesi

Başkan Zolan’dan Üçgen Çarşısı Ve Havuz Müjdesi
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İzmir-Ankara-Antalya yol ayrımında bulunan Üçgen Kavşağı’nın ihale aşamasına getirildiğini, bu yıl ilk kazmayı vurmak istediklerini müjdeledi. İncilipınar Yüzme Havuzu’nun yıkılarak kapalı yüzme havuzuna dönüştürüleceğini duyuran Başkan Zolan, bunun dışında şehir merkezine 3 yüzme havuzu daha yapacaklarını, bazı ilçelerde de yüzme havuzu projelerinin sürdüğünü belirtti.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Haziran ayı 2. birleşimi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantıda Üçgen Köprülü Kavşağı ve İncilipınar Yüzme Havuzu projelerinde kullanılmak üzere İller Bankası’ndan kredi kullanılması konusunu görüştü. Her iki maddenin oybirliği ile kabul edildiği toplantıda konuşan Başkan Zolan, öncelikle Üçgen Kavşağı konusuna değindi.
Denizli’de trafik sıkışıklığının en üst seviyede yaşandığı yer olan Üçgen Kavşağı’nın kentin acil ihtiyaçlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Üçgen Kavşağı ile ilgili proje çalışmamız belirli noktaya geldi. İnşallah ihale sürecine yakın tarihte başlayacağız. Bu sene Üçgen Kavşağı’na kazma vurmak istiyoruz" dedi. Üçgen Kavşağı ile ilgili talebi ve vermiş oldukları sözü yerine getirmek istediklerine işaret eden Başkan Zolan, "Onun için bu konuyu Meclis’imizin gündemine getirdik. İnşallah şehrimiz için hayırlı olur. İnşallah hem trafik sıkışıklığını hem de zaman anlamındaki kaybı en aza indiririz. Ben tekrar şehrimize şimdiden hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.
Açık havuzun yaz mevsiminde güneş altında kullanılmasının zor, kışın ise mümkün olmadığını anlatan Başkan Zolan, "İncilipınar havuzunun yıkım işlemini başlattık. Projesi de kapalı yüzme havuzu şeklinde tamamlandı" diye konuştu. Yapılacak İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu’nun sadece bulunduğu bölgeye değil çevresindeki tüm mahallelere hizmet edeceğini ifade eden Başkan Zolan, "Hedefimiz, Denizli’de yüzme bilmeyen kalmayacak. Daha önümüzde şehir merkezinde yapacağımız 3 tane daha yüzme havuzu var. Bazı ilçelerimizde de yüzme havuzu projelerimiz şu an için hızlı bir şekilde yapılıyor. İnşallah Denizlimiz merkeziyle, ilçeleriyle yüzme havuzu imkanına kavuşmuş olacak" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN