Başkan Zolan Pelitlibağ’da İftar Yaptı

Başkan Zolan Pelitlibağ’da İftar Yaptı
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her gün farklı bir mahallede kurduğu iftar sofrasının ilki Pelitlibağ Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan aylarında geleneksel hale getirdiği iftar sofralarının ilki Pelitlibağ Mahallesi’nde düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftara, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan ile birlikte katıldı. Vatandaşların ramazanlarını kutlayan Başkan Zolan, özellikle çocuklar ile yakından ilgilendi. Ezan saatine kadar vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, iftarın ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Rabbim bu günlere bizi kavuşturdu. Sizlerle tekrar bir araya getirdi. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yıllardan beri yapmış olduğumuz gibi ramazanda aynı sokakta, aynı çatı altında buluşma geleneğini sürdürerek oruçlarımızı kurulan bu iftar sofralarımızı açmaya devam ediyoruz. Bu ramazan geleneğini bu yıl ilk defa Pelitlibağ’da başlattık." Ramazanın herkese güzellikler getirmesi temennisinde bulunan Başkan Zolan, "Allah yapmış olduğumuz duaları, tuttuğumuz oruçları kabullerin en güzeli ile kabul eylesin. Önemli olan burada bir araya gelmek, aynı sofrada sizlerle buluşmak. İnşallah hep güzel günlerde hayırlı işlerde bir araya geliriz" diye konuştu.
Her yıl olduğu gibi bu ramazanda da mahallelerde iftar yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Zolan, "Ramazan paylaşmak demektir, gönül birliği yapmak demektir. Amaç aynı sofrada buluşmak, aynı ekmeği paylaşmak, o manevi atmosferi birlikte hissetmektir. Davetimize icabet ettiniz geldiniz, teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Zolan konuşmanın ardından mahalle sakinleriyle bir süre sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN