Mutlu Kaya Vurulduktan Sonra İlk Defa Kameralar Tarafından Görüntülendi

Mutlu Kaya Vurulduktan Sonra İlk Defa Kameralar Tarafından Görüntülendi
Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve 37 gün kaldığı yoğum bakımdan önceki gün çıkarılan Mutlu Kaya, vurulduktan sonra ilk defa kameralar tarafından görüntülendi.
Görüntü alan muhabirlere gülümseyen Mutlu Kaya’nın sağlık durumunun her geçen gün biraz daha iyiye gittiği belirtildi. Baba Mehmet Kaya, Mutlu’nun yoğun bakımdan çıkarılmasıyla kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini belirtti.
Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasındaki performansıyla tüm Türkiye’nin tanıdığı Mutlu Kaya, Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu başından vurularak ağır yaralanmış, 37 gün kaldığı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinden önceki gün çıkarılmıştı. Normal odaya alınan Mutlu Kaya, yaklaşık 40 gün sonra ilk defa kameraların karşısına çıktı. Hastanenin birinci katındaki odasında doktoru Ulaş Aktaş ve annesi Hanım Kaya ile gazetecilerin karşısına çıkan Kaya’nın yüzünden tebessümler eksik olmadı. Gazetecileri başıyla selamlayan Kaya’nın durumunun her geçen gün biraz daha iyiye gittiği belirtildi.
Mutlu Kaya’nın babası Mehmet Kaya, kızının henüz tam olarak konuşamadığını, ancak birkaç kelime telaffuz edebildiğini belirterek, kendisine sorulan sorulara mimikleriyle cevap verdiğini ifade etti. Allah’ın Mutlu’yu yeniden kendilerine verdiğini dile getiren Kaya, “Bütün Türkiye’nin duaları ile Mutlu ayağı kalktı. Doktoru da çok yardımcı oldu. Henüz kelimeleri tam olarak çeviremiyor. Yeni doğmuş bir bebek gibi” dedi.
Mutlu’nun yemek yemeye başladığına dikkat çeken Kaya, “Ablası kendisine ne istediğini sormuş. Mutlu da kuru fasulye istemiş. Hemen koştum, çarşıdan kuru fasulye aldım geldim. Bir tabak yedi, sonra bir tabak daha getirdim. Onu da yedi. Çok sevinçliyiz. Yeniden doğmuş gibiyiz” diye konuştu.
Öte yandan, Mutlu’nun tedavisi için yardım hesabı açıldı. Hesap bilgileri şöyle: Vakıf Bank TR 98000 1500 1580 0730 3595 815
BİZE ULAŞIN