Bayram Alışverişleri ’Kaldırıma’ Taşındı

Bayram Alışverişleri ’Kaldırıma’ Taşındı
Diyarbakır’da, bayrama az bir süre kala işportacılar, kaldırımları mesken tuttu. Kentteki olaylar nedeni ile uzunca bir süre evine kapanan vatandaş da, bayram alışverişi yapmak için dışarı çıktı.
Diyarbakır’da, 7 Haziran seçimlerinin ardından kent genelinde çıkan olaylar nedeni ile vatandaşlar evlerine kapanıp, dışarı çıkamaz hale gelmişti. Geçmiş bayramlara göre daha az yoğunluk yaşayan esnaf da, satış yapamadıkları gerekçesiyle kara kara düşünmeye başlamıştı. Son 4 gündür kent genelinde herhangi bir olayın yaşanmamasını fırsat bilen Diyarbakır halkı, sokağa çıkarak alışveriş yapmaya başladı. Vatandaşlar, bayram alışverişi için giysi ve hediyelik eşya bakarken, Yenişehir ilçesi Ekinciler caddesindeki kaldırımlar da işportacıların meskeni haline geldi. Kaldırımlarda bayramlık ürün satan işportacılar, yoğunluktan memnun olduklarını belirterek, bu bayramda canlılığın geç yaşandığını söyledi.
Bayram alışverişi yapan vatandaşlar da, kentteki olaylar nedeni ile tedirginlik yaşadıklarını, bu nedenle gerekmedikçe sokağa çıkmadıklarını dile getirdi. Kent halkı, “Seçimlerden sonra başta Diyarbakır olmak üzere birçok kentte olaylar başladı. Tedirginlik yaşadığımız için gerekmedikçe evden dışarı çıkmıyorduk. Son birkaç gündür Diyarbakır’da çok şükür olay çıkmıyor. Bizde bu durumu fırsat bilerek bayram öncesi alışverişimizi yapmaya başladık” dedi.

BİZE ULAŞIN