Haber turu

Çarşamba 06.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 06.05.2009
ABONE OL
Obama hamburger için sıraya girdi
ABD Başkanı Barack Obama ve yardımcısı Joe Biden, canları hamburger çekince banliyödeki hamburgerciye gitti. Beyaz Saray’dan çıkan araç konvoyuyla Virginia’ya giden Obama ve Biden, buradaki küçük bir hamburgerci olan Ray’s Hell Burger’da sıraya girip siparişlerini verdi. Başkan ve yardımcısı, nakit ödeme yaptıktan sonra bir masaya oturmadan önce herkes gibi siparişlerini ayakta bekledi. Ray’s Hell Burger’da hamburgerler, 6.95 dolardan satılıyor.

Saddam işkence gördüğünü yazmış
Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in, 2003’te yakalandıktan sonra tutulduğu hapishanede iki mektup yazdığı ortaya çıktı. Mektuplarda devrik lider, işkence gördüğünü, gecelerinin ise uykusuz olduğundan şikâyet ediyor. “Vücudunda zarar verilmeyen tek bir parça kalmadığını” belirtiyor. Ayrıca FBI’ın 1970’ten beri Saddam’ı izlediği de ortaya çıktı. 1990 tarihli bir belgede Saddam için, “İçki içmeyen ama Havana sigaralarından hoşlanan sağlıklı bir aptal” deniliyor.

Brown’a sitesinde ‘istifa et’ dilekçesi
İngiltere Başbakanı Gordon Brown’un istifasını isteyen Kalvins Jansons adındaki akademisyen tarafından geçtiğimiz hafta Başbakanlık resmi internet sitesine gönderilen bir dilekçe, 48 bin imzayı aşarak sitede en popüler bölümler arasına girdi. Dilekçe 22 Ekim 2009 tarihine kadar imzaya açık kalacak. Brown’un genel kural olarak, 200 imzayı geçen dilekçelere cevap vermebsi gerekiyor. Başbakan’ın dilekçeye yanıtı merak ediliyor. Perihan KORKMAZ / LONDRA