Haber turu

Cumartesi 09.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009
ABONE OL
Ortadoğu’nun en zengin kadını boşanıyor
İş kadını Şari Arison, ülke basınına bu kez başarılarıyla değil, ayrılık haberleriyle manşet oldu. 2.7 milyar dolar serveti olan banka patronu Arison, kısa süre önce adı bir cinsel taciz olayına karışan 6 yıllık eşinden boşanma kararı aldı. Glazer, iki kadını taciz ettiği suçlamasıyla 6 ay hapis yatmıştı. Boşanma, Glazer’a aldığı krediyle ilgili soruşturma açılması sonrası geldi.

Obama, Mısır’dan seslenecek
ABD Başkanı Barack Obama’nın, İslam dünyasına yönelik konuşmasını 4 Haziran’da Mısır’da yapmayı planladığı bildirildi. Beyaz Saray Sözcüsü Robert Gibbs, Obama’nın gelecek ay çıkacağı gezisinde, Mısır’dan sonra Almanya’ya geçerek Dresden kentiyle Nazilerin Buchenwald toplama kampını ziyaret edeceğini söyledi. Obama’nın daha sonra Fransa’ya geçerek Normandiya Çıkarması anma törenlerine katılacağı bildirildi.

Eski başkan adayına babalık testi
Ülkenin önde gelen politikacılarından John Edwards’ın karıştığı seks skandalı büyüyor. Edwards’ın eşi, geçtiğimiz hafta kocasının kendisini Rielle Hunter isimli bir reklamcıyla aldattığını açıklamıştı. Bu sefer ise reklamcı sevgili Hunter, 2008 yılında doğan bebeği için Edwards’a babalık testi yaptırmak istiyor. Edwards çocuğun babası olduğunu kabul etmiyor.

Sih polisler kurşun geçirmez ‘sarık’ istiyor
Polis birimlerinde görev yapan Hint kökenli Sih mezhebi mensupları, hükümetten ilginç bir talepte bulundu: kurşun geçirmez sarık! Dini inançları gereği başlarından sarığı çıkarmayan Sihler, kurşun geçirmez kask kullanamadıklarını belirterek bunun yerine sarığın kurşun geçirmez hale getirilmesini istedi.