Dubai'nin büyüleyen alışveriş merkezi

Dünyanın en büyük kapalı akvaryumunun bulunduğu merkezde, 50 katlı bina yüksekliğine su fışkırtabilen ve 35 kilometre uzaktan görülen fıskiye bulunuyor

Pazartesi 11.05.2009
Son Güncelleme: Pazar 10.05.2009
ABONE OL
Dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Dubai Mall, Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum'un da katıldığı bir törenle açıldı. Geçtiğimiz cuma gerçekleşen açılış töreninde konuşan El Maktum, Dubai Mall'un tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, projenin ülkenin en önemli yatırımlarından biri olduğunu vurguladı. Uluslararası gayrimenkul şirketi Emaar tarafından tasarlanan ve tasarımıyla ülke dışında 2 ödül kazanan Dubai Mall, 1 milyon 125 bin metrekarelik alana yayılıyor. Merkezin içinde yaklaşık dünyanın en büyük kapalı alan akvaryumu, olimpik bir buz pateni pisti, 120 restoran, bin 200 mağaza bulunuyor.

FISKİYE İLGİ TOPLUYOR

14 bin araç alabilen bir otoparkı olan Dubai Mall'un içinde 15 ayrı alışveriş merkezi yer alıyor. Bu merkezlerden biri tamamen bir eğlence parkı, diğerindeyse yalnızca mücevher ve altın satan 120 mağaza var. En önemli markaları bir araya toplayan Dubai Mall'un yıl içinde 35 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor. Dubai Mall'un karşısında ise dünyanın en yükseğe su fışkırtabilen fıskiyesi bulunuyor. 50 katlı bir bina yüksekliğine su fışkırtabilen, 6600 parlak ışıkla donatılmış olan Dubai Fıskiyesi 35 kilometreden izlenebilen ilginç gösteriler sunuyor.