Haber turu

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
Öldürülürsem suçlu Başkan'dır
"Bir avukat, "başına bir şey gelirse" diyerek iki gazeteye bir video kaydı gönderdi. Kısa süre sonra da avukat Rodrigo Rosenberg, uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. Bunun üzerine iki gazete, Rosenberg'in gönderdiği videoyu yayınladı. Avukat, kasette "ölümünden Başkan Alvaro Colom'un sorumlu olduğunu" söylüyor.

Obama faturayı komutana kesti
ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Afganistan'daki Amerikan ve NATO birliklerinin komutanını Orgeneral David McKiernan'ın yerine özel kuvvetler birliklerinde görev yapmış Korgeneral Stanley McChrystal'ı atayacak. Basın, "Obama, profesyonel bir savaşçıyı görevlendirerek Bush'a bençedi" diye yazdı.

İşkenceci Şeyh gözaltına alındı
Şeyhin ortağı olduğu bir işadamına dakikalarca işkence yaptığını gösteren videolar ortaya çıkınca, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Abu Dabi'deki savcılık soruşturma açtı. Bu kapsamda Şeyh İsa Bin Zayid El Nahyan'ın gözaltına alındığı bildirildi. Şeyhin ülke dışına çıkmasını yasaklayan dava, ülkede bir ilk oldu.

Obama'nın sağ kolu tacizciymiş
National Enquirer dergisi, çarpıcı bir iddia ortaya attı. Başkan Barack Obama'nın uzun yılar danışmanlığını yapan ve "Baba-oğul ilişkimiz vardı" dediği Frank Marshall Davis'in "çocuklarla seks yapan bir sapık olduğunu" yazdı. Obama'nın anı kitabında "Frank" olarak anlattığı kişinin o olduğunu yazdı.