Palin'in hatıraları 2010'da kitapçılarda

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkan yardımcısı adayı olan ve 2008 başkanlık seçimlerinde adından sıkça söz ettiren Alaska Valisi Sarah Palin, hatıralarını yazmaya karar verdi. HarperCollins yayıneviyle anlaşan Palin'in hatıraları 2010 yılında kitapçı raflarında yerini alacak.

Cuma 15.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009 12:38
ABONE OL
Kitap projesi hakkında konuşan Palin, hakkında birçok şey yazıldığını belirterek, "Hikayemi anlatmak beni yenileyecek." dedi. Kitabında çocukluğundan başlayarak politik yaşamı ve 2008 başkanlık seçiminde yaşadıklarını da kaleme alacak olan Alaska Valisi, görevi başındaki hamilelik günleriyle birlikte küçük yaşta evlenmeden çocuk sahibi olan kızının durumuna dair detayları da anlatacak.

Kitabının satışa çıktığı dönemde seçime gidilecek olan Alaska eyaletinde, Palin kitabı sayesinde ciddi bir reklam yapacağı iddia ediliyor.

Sarih Palin, "Kendimi anlatmam için iyi bir fırsat. Hakkımda birçok yanlış anlaşılma var. Kitap konusunda heyecanlıyım, üstelik gazetecilik eğitimi almış biri olarak bu konuda ki tecrübemi de kitabıma yansıtmak istiyorum." diye konuştu.

45 yaşında olan Alaska Valisi Sarah Palin, 1987 yılında Idaho üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun. Kitap anlaşmasından henüz ne kadar alacağını açıklanmayan Palin, yayınlanmış bir kitabı bulunmuyor. Yayıncısı tarafından henüz kitap için çalışmaya başlamadığı belirtilen Palin'in önümüzdeki yıl gerçekleşecek seçim dolayısıyla biraz hızlı davranması gerekiyor.