Traktörlerle nefes kesen yarış

Rusya'nın Rostov bölgesinde bir araya gelen 30'a yakın traktör sürücüsü çiftçi, Formula 1'i aratmayan nefes nefese bir yarış düzenledi.

Perşembe 21.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 21.05.2009 10:30
ABONE OL
Rusya'nın güneyinde bulunan Rostov şehrinde traktörler arasında hız yarışması düzenlendi. Rastov bölgesinin çeşitli köylerinden ekin biçme işlerine ara veren çiftçiler yarışmaya katılmak üzere bir araya geldi. Formula 1 görüntülerini aratmayan yarışmada 30'a yakın traktör yarıştı. Avrupa'da benzeri olmayan yarışmada katılımcılar altı farklı engeli aşmaya çalıştı.

Yarışmada hız yarışmalarına kullanılmak üzere özel olarak üretilen traktör de yer aldı. Özel traktör, çevik kuvvetin kullandığı BTR ve yük aracı ile yaptığı yarışmada galip oldu. Hız yarışmasının yanı sıra, traktör aracılığı ile halat çekme, akrobasi hareketleri gibi çeşitli gösterilerin yapıldığı programa 15 bine yakın izleyici katıldı.

Traktör yarışması Rostov şehrinde yedi yıldır yapılıyor. Katılımcılar için her hangi bir teknik kısıtlama yok. Yarışmacılar istediği gibi traktörlerini değiştirebiliyor. İsteyenler motorunu güçlendiriyor, isteyenler soğutma sistemini farklılaştırıyor. Bu yılki yarışmanın birincisi Rostov bölgesi Tsilinsk şehri traktör sürücüsü Anatoliy Bobrovskiy oldu. Bobrovskiy'ye hediye olarak özel yapım 'Belarus' marka traktör hediye edildi.